Bílé Jizvy II.

Domovský svět

Chogoris je úrodný svět, který má i v současnosti polofeudální vládu. Když Velký Khan odešel na Velkou křížovou výpravu, stal se Ogedei vůdcem kmenů, ale i když to byl velký válečník, nebyl to Jaghatai Khan. Bez primarchy se kmeny brzy vrátily ke svému původnímu stylu života a sjednocený národ vybudovaný Jaghataiem přestal po několika letech existovat. Kmeny se vrátily zpátky na rodná území a život začal být skoro stejný jako před příchodem primarchy. Někteří Khanovi životopisci říkají, že musel vědět, že se to jednou stane a proto odlétl. Myslí si, že Jaghatai opustil svět, aby jeho lid byl silný a poskytoval dobré rekruty pro jeho legii. Nicméně, v následujících letech se objevilo mnoho mužů, kteří se pokusili sjednotit kmeny, ale nikdo to nedokázal tak jako Jaghatai.

Dnes je velitel Bílých Jizev znám jako velký khan a přebývá v Jaghataiově paláci Quan Zhou na vrcholu nejvyšší a nejnepřístupnější hory v horách Khum Karla. Obrovská pevnost je krásná na pohled, ale jen několik lidí ji vidělo i zevnitř. Město a jeho krása jsou obdivány po celém Segmentu a v jeho srdci jsou prý i řeky a lesy, kde khan loví pro zábavu.

Věštci bouří Bílých Jizev každý rok sjíždějí dolů do stepí, kde sledují války mezi kmeny a vybírají z nich nejlepší a nejstatečnější válečníky, a pak se s nimi vracejí zpátky do Quan Zhou, aby z nich udělali vesmírné mariňáky. Katakomby pod horami Khum Karla (což znamená "Hory které se dotýkají hvězd") obsahují hroby padlých Bílých Jizev a jiné nástrahy, které čekají na statečné bojovníky. K tomu aby rekruti prošli tento labyrint, potřebují hodně statečnosti a obratnosti.

 

Bojová doktrína

Mariňák Bílých JizevTaktika používaná Jaghataiem dobře sloužila na domovské planetě i v okolním vesmíru při Velké křížové výpravě. Bleskově rychlé útoky ve stylu "vystřel a běž" s vysoce mobilními jednotkami zničí nepřítele kousek po kousku, aniž by se ztrácela rychlost. Díky rychlým motorkám a bleskovému vysazování mohou Bílé Jizvy velmi rychle reagovat a skoro nikdy nejsou na bojišti vymanévrovány.

Težce obrnění nepřátelé zjistí, že se jen honí za stíny, zatímco Bílé Jizvy krouží okolo jejich armády a útočí na nejslabší části. Mnoho nepřátel, kteří důvěřovali bezpečí své obranné linie, bylo překvapeno, když Bílé Jizvy začaly zničehonic útočit z boků a zezadu. Skauti, zrození v sedle, vždy jezdí do boje na motorkách.

I když jsou Bílé Jizvy raději, když mají nepřítele přesně na dostřel svých zbraní, neznamená to, že by byli v boji nablízko neschopní. Jsou v něm stejně dobří jako jakýkoli vesmírný mariňák. Na elitní motorkářské týmy a právem obávané Útočné jednotky přilétávající z nebes a bojující s divokou krvelačností a svými rituálně zjizvenými tvářemi je děsivý pohled.

 

Organizace

Hlavní organizační jednotkou ve stepi je kmen. To platí i u kapituly. Rivalita a válka mezi kmeny je stylem života mladých mužů ze stepí a pomáhá jim připravit se na čas, kdy budou muset prokázat své schopnosti před věštci bouří. Nicméně, když se člověk přidá k Bílým Jizvám, jeho věrnost ke kmeni je nahrazena věrností k velkému khanovi kapituly. Válečníci z různých kmenů jsou pak rozptýleni do jednotlivých jednotek, aby se vyrušila klanová rivalita. Jednotky jsou organizovány do bratrstev, což je v podstatě ekvivalent kompanie ostatních kapitul.

Zbytek kapituly je organizován trochu jinak, než je obvyklé, hlavně z důvodu vysokého nasazováni motorek a Land Speedrů. Upřednostňovaný bojový styl Bílých Jizev vylučuje používání většího množství těžkých zbraní a z toho důvodu nemají Bílé Jizvy Devastátory.

Jejich závislost na rychlé palebné podpoře také znamená, že většina tanků je na ně moc pomalá a proto většinou používají jejich odlehčené verze, které dokáží držet krok se zbytkem armády. Dreadnoughty Bílé Jizvy nepoužívají, protože studená ocelová rakev v nich vyvolává hrůzu ze zatracení a obecně jde proti jejich filosofii, která říká, že když válečník zemře, je jeho duše volná a může žít dál v životu po životě.

 

Víra

Pro Bílé Jizvy je Jaghatai symbol naprostého sjednocení lidstva. Vidí Císaře jako největšího sjednotitele a jejich nalezeného otce, ale ne jako boha. Věštci bouří učí, že úkolem Bílých Jizev je ničit nepřátele Impéria kvůli přípravě na den, kdy Císař povstane ze Zlatého trůnu začne Druhou Velkou křížovou výpravu za sjednocení celého lidstva. V ten den se Jaghatai vrátí z prázdnoty a zase povede svůj lid k jeho osudu.

Blesk je symbolem Bílých Jizev, jejich stylu a hlavně rituální válečnické jizvy, kterou mají na tváři. Také reprezentuje schopnost věštců bouří přivolávat blesky za účelem pobití nepřátel a učení, že dokud budou moci ovládat vzduch a zemi, Bílé Jizvy nikdy nepadnou.

 

Genetický fond

Genetický fond Bílých Jizev je poměrně stabilní a nevykazuje žádné defekty ani mutace. Nicméně příchod genetického materiálu z kmenových válečníků ze stepí přidal do genetické informace Bílých Jizev divokost a touhu po boji. Navzdory učení khanů a věštců, není neobvyklé, když se někdy popere pár vojáků kvůli bývalé kmenové příslušnosti. Také existuje několik záznamů o tom, že Bílé Jizvy krvavě přesáhly úkoly své mise, například u "Dálnice krvavých masakrů".

Jestli jsou tyto vlastnosti z důvodu neznámého zásahu do genetického materiálu nebo pocházejí od kmenových válečníků, to se neví, ale Adeptus Mechanicus dychtí po tom to zjistit. Následnické kapituly Běsnících, Nájezdníků, Ničitelů a Pánů Bouře jsou stejně divoké a jsou dobrými příklady bojové doktríny Jaghataie Khana.

 

Bojový pokřik

"Za Khana a za Císaře !"

< Začátek

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.