Bitva o Antax

Bitva o Antax byla střetem mezi Krvavými Anděly a orčím Waaagh! válečného bosse Gutstompa na kovářském světě Antax.

Konflikt

Antax, vysoce produktivní kovářský svět sektoru Vidar, byl snem každého nájezdníka – plný těžkých zbraní a tajemné technologie. Poskytujíc nezbytné dodávky stovce imperiálních regimentů a tuctu kapitul vesmírných mariňáků, pokud by padl, pro Impérium by to znamenalo potencionální katastrofu. Na kapitána Donatose Aphaela z Krvavých Andělů padl rozkaz obrátit údernou sílu směrem k Antaxu, navzdory jednotkám bitevních bratrů vyčerpaných těžkým bojem proti nekronům a jejich světovému stroji.

Bitva vypukla, když bitevní bárka Čepel odplaty a její doprovod útočných křižníků dorazila na oběžnou dráhu Antaxu, kde narazila na spěšně vyslanou flotilu Adeptus Mechanicus, zničenou bojem s orčími bitevními loděmi. Celistvost orčího loďstva však byla narušena střetem nebo probíhajícím výsadkem, což u orků obvykle znamená, že havarovala. A díky tomu Krvaví Andělé dokázali ve vesmírné bitvě ovládnout prostor nad Antaxem. Čepel odplaty pak zahájila zničující orbitální bombardování, které zničilo všechny lodě, co se dostaly na zem. 

Štěstěna Krvavým Andělům přála dál, když se orčí horda čítající desítky tisíc členů při hledání cenné kořisti rozpadla do mnohem menších tlup. Jen kolem primárních továrních měst kovářského města se podařilo nespočetnou orčí lavinu zadržet, se silami Adeptus Mechanicus obléhanými. Donatos Aphael rozdělil své bitevní seskupení do dvou skupin, přičemž jedna měla bojovat s tlupami zelených kůží, zatímco on sám se rozhodl vést útok výsadkovými moduly na orčí blokádu kolem Hlavní kovárny. Zaskočeniy těžkým orbitálním bombardováním, zelené kůže byly překvapeny a šokovány. Vysazení Krvaví Andělé využili zmatku a vrhli se vpřed a orkům uštědřili těžké ztráty. Nicméně v tomto bodě boss Gutstompa zorganizoval protiútok, sám vedouce zteč ze svého vyšperkovaného bitevního vagónu. A v patách mu byli těžce obrnění meganobové z bossovy gardy.

Bitva o Antax

Aphaelův plán pak málem zkrachoval tváří v tvář obrovské přesile a vypuknutím Rudé žízně v devastátorské jednotce kapitána Atreona. Překonáni krvežíznivostí, devastátoři sklonili své těžké zbraně a vypálili střemhlav do orků, jen aby byli udoláni drtivou lavinou zelených kůží. Situace byla o to horší, že i Donatos v sobě cítil Rudou žízeň. V rozpadajících se řadách Krvavých Andělů ve zmatku padlo orčíma rukama mnoho bitevních bratří. Gutstompa a jeho meganobové udeřili do oslabené linie a střetli se s Aphaelem samotným. Právě v tomto okamžiku kapitán nařídil probudit ze stáze v hlubinách Čepele odplaty Kompanii Smrti, aby se vrhla do boje. A to včetně dreadnoughta Moriara Vyvoleného. Po krvi žíznící úderná síla byla vysazena bitevníkem Stormraven Rudá sláva. 

Ale ještě než byla Rudá sláva smetena z oblohy, jejím raketám se podařilo zničit Gutstompův osobní bitevní vagon, přičemž bosse samotného výbuch odhodil ven. Další střely z bitevníku si na orcích vybírali svou krvavou daň, zatímco se z jeho útrob vyvalila Kompanie Smrti. Krvežíznivost a bojechtivost Kompanie vyděsila dokonce i po válce bažící orky, kteří se před běsnícími válečníky pokoušeli prchnout. Na okamžik se meganobům postup Kompanie podařilo zastavit, dokud se Moriar Vyvolený nevrhl do vřavy a noby nesmetl stranou, nakonec svými spáry trhaje samotného Gutstompa.  

Jak Kompanie Smrti vyrvala srdce orčí hordy, zbývající Krvaví Andělé zdvojnásobili úsilí. Kapitán Aphael a jeho bratři podlehli Rudé žízni, vrhaje se do předních řad zelených kůží, a zabíjeje poslední orky. Nakonec byla horda zlomena, rozprášena nebo pobita běsnícími Krvavými Anděly. O mizivou hodinu později Rudá žízeň opadla, všichni orkové byli zničeni, a Antax i nadále dál patřil Impériu.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.