Ferrus Manus 2

"Odpočinek? Nebyli jsme stvořeni k odpočinku; pochodujeme, neohroženě, nezastavitelně, nekoneční v naší síle. Císař nás nestvořil pro takové smrtelnické obavy jako je rodinný krb, marnivost či rozjímání; jsme jeho válečné stroje, jeho kladiva, vytepávající strukturu existence do nádoby vhodné pro obývání lidstvem."

– Ferrus Manus, jak je citováno ve Stínu gorgony od kronikáře Czel Atternuse

 

Primarcha legie Železných Rukou byl mezi lidmi své domovské planety Medusa postavou z legend, pojmenován jimi jako "Gorgona", po starodávných mýtických příšerách. Ferrus byl mezi primarchy jedním z těch nejsilnějších, což se odráželo v jeho obrovité postavě, vyčnívaje nad mnoha jeho bratry, primarchy.

Ferrus Manus

Ferrus Manus byl požehnán fyziologií pozoruhodnou i mezi primarchy. Jeho paže byly pokryté tekutým kovem, výsledek nárok mezi Medusské legendy, bitvy vybojované proti nemocnější z bestií dlouho před tím, než se sešel s Císařem. Jeho zbroj je těžká a neproniknutelná jako ta u super-těžkého tanku, ale s oběma pažemi stále odkrytými, aby mohl předvést sílu, jež se v nich ukrývala. Vyzbrojen Lamačem kovadlin a nesouce Medusský pancíř, exemplář zbrojních vzorů brnění Cataphractii vybaveným servomechanismy a nepřeberným množstvím systémů, byl úctyhodným mistrem kovářem a prvním válečným králem, který zemřel v Císařově jméně.

Když se Guilliman doslechl zpráv, že Ferrus padl, pospolu s Vulkánem a Coraxem, želel, že z těch tří mu Ferrus bude chybět ze všeho nejvíce.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.