Imperiální Pěsti: Úvod

Logo Imperiálních PěstíImperiální Pěsti jsou jednou z nejrespektovanějších kapitul Adeptus Astartes. Nejen díky své loajalitě k Císaři, uznávané jako absolutní, ale i své jedinečné zodpovědnosti k zákonům Impéria. Jejich pověst mezi nepřáteli Impéria je pro ně velkým zdrojem uspokojení.

Získaly své bitevní pocty proti osmi hlavním cizáckým rasám, byly nástrojem držícím Impérium pohromadě v nejtemnějších časech a získaly tu čest být jednou z kapitul, které bránily Císařský palác v největší bitvě Horovy Hereze.

 

BOJOVÁ DOKTRÍNA

Mariňáci v barvách Imperiálních PěstíVedle Ultramarňáků se právě Imperiální Pěsti staly ztělesněním codexové doktríny. Všechny velitelské příčky jsou schopné dělat taktická rozhodnutí a jsou povzbuzovány v jednání dle iniciativy. Imperiální Pěsti kombinují všechna odvětví ve flexibilních vyrovnaných bojových skupinách, z nichž každá může nepřítele překvapit rozmanitými hrozbami a poté stisknout útokem tak rychlým, že protivníka přečíslí, než stihne zareagovat. Podržely si své tradiční umění městského a obléhacího boje, ačkoli jsou stejně ochotné napadnout a porazit nepřítele v otevřené bitvě. Použíjí opevnění při své obraně, jen když jsou veškeré agresivnější možnosti vyčerpány. Jejich jedinou slabostí je nechuť k přijetí možnosti porážky, což je někdy zaslepí a ony zariskují.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.