Jubal Khan

Jubal Khan byl prohlášen velkým khanem Bílých Jizev poté, co se prokázal věštcům bouří přežitím zkoušek, které vyhlásili. Tyto zkoušky se konaly, když předchozí velký khan Bílých Jizev zemřel a věštci bouří se setkali v nejhlubších jeskyních Khum Karty v Údolí Khanů, aby rozhodli o jeho nástupci. Ti, kteří věřili, že jsou tohoto místa hodní, se museli před věštci bouří prokázat. Jakým hrůzám čelili, není jasné, ale mnozí nepřežili. Po zmizení velkého khana Kyublaie, bojujícího tehdy proti temným eldarům, čtyři nadějní cestovali do hor Khum Karta. Jen Jubal Khan přežil zkoušky vytvořené věštci bouří a úspěšně se vrátil do klášterní pevnosti.

Jako velký khan vedl Jubal Khan mnoho tažení proti nespočetným nepřátelům, včetně orků, eldarů a tyranidů. Získal mnoho slávy na bojištích okolo Cadie, kde koordinoval svou kapitulu v bleskových nájezdech na předsunutá stanoviště Chaosu a mizel dřív, než mohli nepřátelé odpovědět. Tímto způsobem se Bílé Jizvy ukázaly jako nedocenitelné ve zpomalování ofenzív Chaosu a některé z jejich útoků byly tak úspěšné, že byly schopny beze ztrát zničit celé divize nepřátelských armád.

Další z jeho nejúspěšnějších tažení se konalo během Jopalského povstání. Během této kampaně se jejich prvnímu bratrstvu podařilo vyrušit a oslabit velké množství nepřátelských sil ničením jejich zásobovacích tras a narušováním komunikace. Nepřátelské frontové síly byly oslabeny do té míry, že regimenty imperiální gardy vyslané proti nim byly schopny je téměř zcela zničit a přiblížit rebelii k jejímu konci.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.