Lev a Vlk

Toto je starodávný příběh o tom, jak vznikl pradávný rozkol mezi legií Temných Andělů a legií Hvězdných Vlků. Tato legenda má své kořeny ve dnech Velké křížové výpravy. Existuje i mnoho variant tohoto příběhu, které se vypravěč od vypravěče napříč celou galaxií.

El'JonsonJak vesmírní mariňáci rozšiřovali hranice mladého Impéria, chtěl každý z primarchů v očích Císaře vyniknout a nikdo víc než Leman Russ, primarcha Hvězdných Vlků. Pouze Horus a Lev El’Jonson mohli tvrdit, že dosáhli více vítězství než Russ. A pro Lemana Russe to byla příčina nestálé frustrace.

Bylo to na planetě Dulan, kde Hvězdní Vlci bojovali po boku Temných Andělů. Místní tyran Durath urazil Císaře obětováním tisíců císařských kněží svému patronovi, démonickému stvoření z warpu. Russ i Johnson toužili zničit toto kacířství. Tvrdohlavého primarchu Hvězdných Vlků rozzuřilo k nepříčetnosti Durathovo prohlášení, že je jen Císařovým hlídacím psem a že s ním nakrmí svého groxe. 

Leman RussRuss přísahal, že setne Durathovi hlavu z ramen a požadoval, aby se Temní Andělé přidali k jeho Vesmírným Vlkům a pod jeho velením zaútočili na tyranovu Karmínovou pevnost. Johnson strávil dny hledáním slabých míst pevnosti a pečlivým plánováním útoku a nehodlal připustit, aby nějaký horkokrevný barbar zničil jeho pečlivé plány. Odmítl Russovu žádost a sám zaútočil jako první. Během boje však Temní Andělé udělali překvapivý manévr a opustili bitevní linii a provedli ještě překvapivější útok na citadelu. Lev tak nakonec dobyl pevnost s pozoruhodně malými ztrátami.

Russ, lapený v boji na dolních hradbách, mohl pouze zuřit, když sledoval, jak Johnson zabíjí Duratha vysoko nad ním. Po boji Vlk vtrhl do sálů tvrze a udeřil vítězného Jonsona do hlavy. Dva primarchové zápasili den a noc, neschopni překonat v dovednosti ani síle toho druhého. 

Nakonec se Russ začal smát, protože mu to celé přišlo vtipné. Johnson zarytě mlčel. Považoval Russovu první ránu za zákeřnou a nečestnou. Jak se primarcha Hvězdných Vlků neustále smál, omráčil ho Jonson vlastní nečekanou ranou. Tak byli srovnáni. Bezvládného Russa odnesli z pevnosti jeho mariňáci. Když konečně nabyl vědomí, Temní Andělé již dávno pokračovali v bojích v Alisorském tažení.

Russ přisahal pomstít skvrnu na své cti a tak dodnes, když se někde setkají Hvězdní Vlci a Temní Andělé, je šampion z každé kapituly vyzván, aby znovu vybojoval starověký souboj obou primarchů o jejich čest.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.