Mk.II "Crusade"

Název: Zbroj Crusade

Vyráběna: Terra, Luna, Mars, kovárny některých legií 

Použití: Velká křížová výprava až Horova Hereze, nyní v omezeném (ceremoniálním) použití.

 

Vlastnosti

Silová zbroj Mk.IIŽivotní podpora - Základní, zbroj je zcela uzavřená a schopná krátkodobých operací v nevlídných podmínkách (tj. i vesmíru).

Ochrana - Střední, podobná na většině míst ochraně zbroje vzor Soritas. Toho bylo dosaženo díky využití přečnívajících pásů namísto celých plátů zbroje. Nicméně stále podřadnější než modernější vzory Astartes.

Hlava - Uzavřená helma se základními senzory.

Tělo - Několikadílné "pásové" provedení, vystavené energetické/chladící kabely se ukázaly být slabým místem.

Paže - Přesahující pacéřové pláty, "rukavicová" ochrana rukou.

Nohy - Pásové pláty zbroje nad energeticky zabezpečenými nožními systémy.

Energie - Zádový batoh od verze Mk.I vylepšen, což umožnilo energetické zásobení celého obleku a vyústilo ve zvýšení kapacity nákladu, v mobilitě a umožnění zvýšené ochrany.

Integrované systémy

Životní podpora - Základní, umožňuje použití ve vražedných prostředích (včetně vakua) po omezenou dobu.

Autosenzory - základní autosenzory pro vidění a sluch zahrnuté v helmě, chrání nositele před nebezpečnými zvukovými/světelnými výbuchy.

Vylepšení smyslů - Ultrafialové a infračervené vidění je umožněno díky senzorům, zvukové senzory jsou také mírně vylepšeny díky filtrům a zesilovačům.

Historie: Používána Adeptus Astartes během Císařovy Velké křížové výpravy. Ke konci Velké křížové výpravy nahrazována zbrojí Mk.IV, oblek Mk.II je zřejmě i v dnešní době omezeně využíván imperiálními kapitulami vesmírných mariňáků při ceremoniálních příležitostech. Velkým skokem kupředu od zbroje Mk.I je náhlý přístup lidstva k plně energeticky zabezpečenému obleku. S vylepšením mariňákových smyslů, síly a ochrany umožnila tato zbroj Astartes vést válku prakticky v jakémkoli prostředí, a tak vydláždila cestu k získání mnoha jinak nedobytných světů.

Poznámka:

Známa jako "Crusade" díky tomu, že jí byly vybaveny legie vesmírných mariňáků během větší části Velké křížové výpravy.

První silová zbroj, která opravdu vylepšuje sílu svého nositele, Mk.II nabízela zvýšení na nějakých 130% základu. Další verze umožnily ještě větší pokrok - například Mk.VII poskytuje svému uživateli až 250% jeho vlastní síly. To se v novějších verzích přeměňuje jak do větší síly horní části těla, tak větší rychlosti a schopnosti skákat, což dělá mariňáka jak silnějšího, tak mnohem smrtelnějšího v souboji.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.