Mk.III "Iron"

Název: Zbroj Iron

Vyráběna: Terra, Luna, Mars

Použití: Během Hereze využívána v uzavřených prostorech jako byly světy Squatů nebo při naloďovacích akcích.

 

Vlastnosti

Silová zbroj Mk.IIIŽivotní podpora - Základní, zbroj je zcela uzavřená a schopná krátkodobých operací v nevlídných podmínkách (tj. i vesmíru).

Ochrana - Lehké vylepšení proti Mk.II, zlepšená přední ochrana na úkor zádové ochrany.
Hlava - Uzavřená helma se základními senzory, lehce klínovitější než Mk.II pro odraz příchozí střelby.

Tělo - Několikadílné "pásové" provedení, vystavené energetické/chladící kabely se ukázaly být slabým místem. Za účelem vylepšení ochrany během frontálních útoků získala zbroj zlepšený pancíř vepředu, pročež byl ale oslaben pancíř na zádech.

Paže - Přesahující pacéřové pláty, "rukavicová" ochrana rukou.

Nohy - Pásové pláty zbroje nad energeticky zabezpečenými nožními systémy.

Energie - Stejně jako Mk.II.

Integrované systémy

Životní podpora - Základní, umožňuje použití ve vražedných prostředích (včetně vakua) po omezenou dobu.

Autosenzory - základní autosenzory pro vidění a sluch zahrnuté v helmě, chrání nositele před nebezpečnými zvukovými/světelnými výbuchy.

Vylepšení smyslů - Ultrafialové a infračervené vidění je přístupné díky senzorům, zvukové senzory jsou také mírně vylepšeny díky filtrům a zesilovačům.

Historie: Tento typ byl navržen pro použití v čelních útocích v omezených prostorech, kde po mnoho let vynikala, než byla nahrazena taktickými bojovými systémy Dreadnought. Stejně jako u Mk.II i dnes jsou některé tyto obleky využívány - hlavně pro ceremoniální role, ale jsou i vzývány jako spojení s časy, kdy Císař samotný kráčel Galaxií.

Poznámka:

Tato zbroj vedla k vynálezu moderní zbroje Terminator, která byla navržena, aby zakryla nedostatky obleku Mk.III, byla vybaveny mnohem lepšími ochrannými systémy schopnými napojení na mnohem účinnější výzbroj a měla mnohem lepší životní podporu.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.