MK.IV "Imperial Maximus"

Název: Zbroj Imperial Maximus 

Vyráběna: Mars

Použití: Navržena a vyráběna ke konci Velké křížové výpravy, výroba byla přerušena Horovou Herezí, ještě než byly všechny legie vesmírných mariňáků vybaveny touto novou zbrojí.

 

Vlastnosti

Silová zbroj Mk.IVŽivotní podpora - Dobrá, zbroj je zcela uzavřená a schopná dlouhodobých operací v nevlídných podmínkách (tj. i vesmíru), obsahuje systémy recyklace odpadů atd.

Ochrana - Dobrá, díky výměně několikanásobných plátů za zbroj z neohebných plátů s flexibilními klouby a použití znovuobjevených výrobních technik, Mk.IV představuje obrovské vylepšení v ochraně válečníků Astartes. Díky přidání keramitu a adamantia k plastocelové zbroji předchozích verzí došlo ke zvýšení ochrany zbroje, zvláště před plasmovými a jinými na energii založenými zbraněmi, což navíc tuto zbroj učinilo mnohem lehčí a pohyblivější.

Hlava - Uzavřená helma s autosenzory.

Tělo - Torzo v jediném kuse zlehčuje údržbu a opravu poničené zbroje; méně vystavené kabely.

Paže - Vylepšená ochrana, zvláště pro dolní část paží/ruce.

Nohy - Ochrana nohou ze 3 kusů nahradila plátovou zbroj předchozích verzí, vylepšené materiály dělají zbroj elegantnější a silnější.

Energie - Silně odlišná verze od předchozích energetických zdrojů, věří se, že se jedná o první energetický zdroj, který používá subatomární jádro pro zvýšení energetické produkce a poskytování prakticky nekonečného množství energie obleku.

Integrované systémy

Životní podpora - Umožňuje použití ve vražedných prostředích (včetně vakua) po delší dobu.
Autosenzory - Autosenzory pro vidění a sluch zahrnuté v helmě, chrání nositele před nebezpečnými zvukovými/světelnými výbuchy, autosenzory jsou vylepšeny základním auspexovým systémem.

Vylepšení smyslů - Ultrafialové a infračervené vidění je přístupné díky senzorům, zvukové senzory jsou také mírně vylepšeny díky filtrům a zesilovačům, na helmu přidány čichové sběrače.

Komunikace - Zabudované základní komunikační funkce pro krátkodosahové hlasové/datové přenosy.

Pohyblivost - Přidány magnetické podrážky k ulehčení operací v oblastech s nízkou/nulovou gravitací.

Historie: Zadána v posledních letech Velké křížové výpravy, zbroj Mk.IV byla oporou obou stran během Hereze. Pokročilé systémy zbroje, mnohadílné pláty zbroje a vbudovaný duch stroje znamenali, že byla obtížně vyrobitelná a obtížně udržovatelná i opravitelná. Brzy byla v produkci nahrazena jednodušeji vyrobitelnou a opravovatelnou zbrojí Mk.V Heresy, ale mnohé z těchto obleků jsou ceněným vlastnictvím mariňáků dodnes.

Poznámka: Navržena jako ultimátní mariňácká zbroj, Imperial Maximus byla úžasným skokem kupředu, když vstoupila do výroby. Včleněné recyklační systémy, nelimitovaná výroba energie, mocný duch stroje a základní léčebné funkce vylepšili mnohonásobně mariňákovy schopnosti bojovat i přežít.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.