Mk.V "Heresy"

Název: Zbroj Heresy

Vyráběna: Mars, kovárny legií, vybrané kovářské světy

Použití: Navržena a vyráběna krátce po vypuknutí Hereze, zbroj Mk.V měla pouze zaplnit mezeru, dokud produkce a dodávky Mk.IV zase nebudou obnoveny. Zbroj Heresy byla využívána ještě dlouho po konci Hereze díky své odolnosti, jednoduchosti výroby a poruchám v imperiální výrobě a zásobovacích řetězcích po občanské válce.

 

Vlastnosti

Silová zbroj Mk.VŽivotní podpora - Dobrá, zbroj je zcela uzavřená a schopná dlouhodobých operací v nevlídných podmínkách (tj. i vesmíru), obsahuje základní systémy recyklace odpadů atd.

Ochrana - Dobrá. Základem je směs zbrojí Mk.II/III s vybranými vylepšeními z Mk.IV - zbroj Heresy tak nabízela ochranu rovnocennou s Mk.IV, ačkoli postrádala pokročilou keramitovou ochranu novějších návrhů. Mk.V je lehce rozeznatelná díky výstupkům na spodní části nohou a levém ramenním plátu, které zlepšovaly ochranu s použitím minima zdrojů.

Hlava - Uzavřená helma s autosenzory odvozenými z programu zbrojí Terminator, autosenzory jsou identické jako u nynějších přileb taktické zbroje Dreadnought.

Tělo - Ačkoli v podstatě Mk.IV zbroj, nedostatek materiálů a času si vynutil návrat k vnějším kabelům ranějších verzí.

Paže - Blízké Mk.II/III, pažní části Mk.V jsou zaměnitelné s těmito verzemi, což dělalo opravu a náhradu mnohem jednoduššími v chaosu Hereze. Levý ramenní plát má vylepšené vystupkovité posilující pláty, jelikož je během střelby obvykle více vystaven.

Nohy - Podobně jako u paží i zbroj na nohou je navržena, aby byla kompatibilní s částmi ranějších verzí, což dělá opravu a náhradu jednoduššími. Spolu s levým ramenním plátem, mají i nohy méně pancíře než obleky Mk.IV a nesou molekulárně připojené posilující výstupkovité pláty k zvýšení ochrany.

Energie - Navzdory vzrůstající ceně a obtížnosti údržby spojenými s energetickými zdroji Mk.IV, jejich prakticky nelimitované dodávky paliva a zvýšená výroba energie znamenají, že Mk.V používá velmi podobný energetický zdroj, vytvořený z jednodušších materiálů, ale prakticky fungující stejným způsobem.

Integrované systémy

Životní podpora - Umožňuje použití ve vražedných prostředích (včetně vakua) po delší dobu.

Autosenzory - Systémy autosenzorů identické se současnými systémy taktických zbrojí Dreadnought.

Vylepšení smyslů - Ultrafialové a infračervené vidění je přístupné díky senzorům, zvukové senzory jsou také mírně vylepšeny díky filtrům a zesilovačům, na helmu přidány čichové sběrače.

Komunikace - Zabudované základní komunikační funkce pro krátkodosahové hlasové/datové přenosy.

Pohyblivost - Ačkoli původně nebyly vybavovány magnetickými podrážkami zbrojí Mk.IV, mnohé zbroje Mk.V byly zpětně doplněny tímto vybavením, aby zlepšily své schopnosti v bojových oblastech s nízkou/nulovou gravitací.

Historie: Výsledek programu, který měl nahradit komplikované zbroje Mk.IV s jednodušeji vyrábitelnými a opravitelnými obleky, zbroj Heresy spojovala ty nejdůležitější výhody Mk.IV, jako vylepšený zádový batoh, léčebné a komunikační systémy s jednoduchým a robustním tvarem. Součástky Mk.V byly také směnitelné s obleky Mk.II/III, což činilo opravy a náhrady mnohem jednoduššími, když byl nositel na konci stále prodlužované zásobovací linie.

Poznámka:

Ačkoli rychle navržená a vyráběná, zbroj Mk.V se ukázala neskutečně odolnou a jednoduchou pro opravu, což zajistilo, že zůstala ve výrobě a používání po dlouhou dobu.

Zbroj Mk.V byla také často využívána zrádcovskými legiemi, byla kradena padlým loajalistům nebo imperiálním zásobovacím konvojům během Hereze, dokonce i dnes tak není neobvyklým vidět zkorumpovaného mariňáka vybaveného podivně výstupkovitou zbrojí.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.