Mk.VI "Corvus"

Název: Zbroj Corvus 

Vyráběna: Původně Terra, později Mars, kovárny legií, vybrané kovářské světy

Použití: Poprvé odhalena krátce před Obležením Terry, v dnešní době stále v omezené výrobě a širokém použití mnohými kapitulami Adeptus Astartes.

 

Vlastnosti

Silová zbroj Mk.VIŽivotní podpora - Vynikající, zbroj je zcela uzavřená a schopná dlouhodobých operací v nevlídných podmínkách (tj. i vesmíru), obsahuje pokročilé systémy recyklace odpadů. Následkem rozsáhlého využívání nukleárních, chemických, virových a toxických zbraní během Hereze, zbroj Mk.VI poskytuje mnohem větší úroveň ochrany proti těmto zbraním. Toho bylo dosaženo díky využívání mnohem lepších pečetí obleku, odolnějších materiálů ve zranitelných oblastech (jako jsou ohebné klouby) a vylepšením integrovaného léčebného vybavení, které automaticky vysílá do nositele antiviry a protilátky.

Ochrana - Vynikající. Dosahuje úrovně ochrany Mk.IV s redukovaným použitím exotických a obtížně získatelných materiálů díky využití nově objevených pokročilejších výrobních technik, jako je například studené plasmové kování. Ranější zbroje často využívaly posilněné výstupkovité pláty na ramenech a dokonce i nohách, aby maximalizovaly ochranu a současně minimalizovaly využívání zdrojů, ačkoli se tyto praktiky po konci Horovy Hereze staly méně obvyklými.

Hlava - Uzavřená helma s pokročilými autosenzory.

Tělo - Pozoruhodné je, že díky ohromnému množství systémů má zbroj Mk.VI jak vnější opancéřované kabely, tak záložní kabely ukryté uvnitř zbroje samotné. Použití záložních kabelů sice snižuje efektivitu, nicméně umožňuje nositeli pokračovat v boji i v situacích, ve kterých dřívější zbroje po zásahu kabelů prakticky imobilizovaly svého nositele.

Paže - Mnohem více zjednodušené než dřívější verze zbrojí, díky čemuž tento oblek poskytuje vynikající směs ochrany, flexibility a jednoduchosti v použití pro nositelovy paže.

Nohy - Oproti předchozím verzím ukrývá Mk.VI veškeré potřebné kabely a spojení pod zbrojí, aby jim zajistila maximální ochranu. Zajímavé je také použití gyroskopických stabilizátorů, které umožňují mariňákovi mnohem rychlejší pohyb po nerovných a nestabilních podkladech.

Energie - Mírně vylepšený zádový batoh Mk.IV tvoří základ pro energetické zásobování této verze. Lepší chlazení společně s vyšším přebytkem umožňují větší spolehlivost a zlepšené udržování tohoto typu zádového batohu. Nejzajímavějším dodatkem byl návrat solárních panelů a příslušných baterií, které umožňují mariňákovi snížení výkonu subatomárního jádra se stálým aktivním stavem, což dělá bojovníky Astartes obtížněji detekovatelné auspexovými nástroji a činí je tak lepšími v přepadech stejně jako v ústupu a úniku.

Integrované systémy

Životní podpora - Umožňuje použití ve vražedných prostředích (včetně vakua) po dlouhou dobu, obsahuje pokročilejší léčebné vybavení.

Autosenzory - Autosenzory oproti dřívějším verzím vylepšeny, poskytují mnohem detailnějších informace a jsou mnohem odolnějším proti protiopatřením. Vlastní auspexové systémy jsou oproti oblekům Mk.IV lehce vylepšené.

Vylepšení smyslů - Ultrafialové a infračervené vidění je přístupné díky senzorům, zvukové senzory jsou vysoce vylepšeny díky novým filtrům a zesilovačům, v prodlouženém nose jsou také osazeny vylepšené čichové sběrače.

Komunikace - Vylepšené komunikační funkce pro krátko-středně dlouhé zvukové/datové přenosy, některé obleky jsou osazeny dalekodosahovým komunikačním vybavením díky vylepšenému zádovému batohu a duchu stroje.

Pohyblivost - Použití magnetických podrážek, zatahovatelných botních hrotů (užitečných pro stabilitu, šplhání a v nouzi jako zbraň pro boj zblízka) a gyroskopických stabilizátorů činí zbroj Mk.VI výrazně pohyblivější a hbitější než byly předchozí verze.

Historie: Navržena ke konci Hereze, aby nahradila výpadek Mk.V, oblek Corvus spojil lekce brutálních bojišť Hereze s tou nejlepší nedávno objevenou technologií, kterou mohli technomágové z Marsu nabídnout. Zbroj Corvus je spojována s Obléháním Terry díky širokému využívání zbrojí Mk.VI Krvavými Anděly, Bílými Jizvami a Imperiálními Pěstmi v této temné době. V podstatě zbroj Mk.VI s výstupkovitým ramenním plátem symbolizuje oběť Astartes tváří v tvář Horovi a jeho posluhovačům, mnohé starší kapituly jsou stále vybaveny hrstkou těchto zbrojí z dob Obléhání Terry a na každou je těmi válečníky, kteří mají to štěstí ji nosit, pohlíženo jako na relikvii.

Poznámka:

Nazývána "Corvus" pro zobákovitý nos helmy.

Ačkoli byla vyvinuta snaha stáhnout výrobu do bezpečného umístění na Teře, mnoho obleků Mk.VI bylo dobytými továrnami vyrobeno i pro zrádcovské legie. Zrádcovské zásoby zbrojí Mk.VI byly také zvětšeny praktikou svlékání mrtvých loajalistů ze zbroje, takže není neobvyklé vidět velké síly zkorumpovaných Astartes chráněné znesvěcenými obleky Corvus.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.