Mk.VIII "Errant"

Název: Zbroj Errant

Vyráběna: Mars, vybrané kovářské světy

Použití: Používána jen v posledních stoletích, zbroj Mk.VIII je zdá se zatím užívána jen omezeně.

 

Vlastnosti

Silová zbroj Mk.VIIIŽivotní podpora - Vynikající, zbroj je zcela uzavřená a schopná dlouhodobých operací v nevlídných podmínkách (tj. i vesmíru), obsahuje pokročilé systémy recyklace odpadů. Životní podpora zbroje Mk.VIII také obsahuje další vylepšení oproti Mk.VI/VII ke zvýšení ochrany proti nukleárním, chemickým, virovým a toxickým zbraním.

Ochrana - Vynikající. Zbroj Imperator měla jen pár nedostatků, ale ty byly sérií drobných vylepšení u zbrojí Errant opraveny. To zahrnuje zvednutý límec, upravenou helmu a zvětšený fixní plátový pancíř na torzu - všechny tyto části byly navrženy, aby poskytovaly větší ochranu proti zaměřovacím zbraním a bránily "nábojové pasti", která se utvářela mezi vystupujícími částmi oblasti krku a hlavy.

Hlava - Velmi podobná helmě Imperator, helma Errant byla upravena, aby seděla ve zvednutém límci zbroje a zajišťovala tak vyšší ochranu zranitelné oblasti krku/hlavy.

Tělo - Mk.VIII pokračuje s pokusy chránit kabeláž a nyní s posíleným hrudním plátem jsou primární i sekundární kabely skryty ve zbroji.

Paže - Prakticky identické s ochranou Mk.VII.

Nohy - Prakticky identické s ochranou Mk.VII.

Energie - Využívá zádový batoh Mk.VII.

Integrované systémy

Životní podpora - Umožňuje použití ve vražedných prostředích (včetně vakua) po dlouhou dobu, obsahuje pokročilé vyživovací systémy, recyklaci vody a léčebné vybavení.

Autosenzory - Helmy Mk.VIII mají upravené systémy autosenzorů pro zvýšený límec, což může degradovat funkci ranějších helem, pokud jsou používány na zbroji Mk.VIII. Činnost autosenzorů je téměř identická dřívějšími verzemi, pokud pomineme dříve zmíněnou změnu.

Vylepšení smyslů - Ultrafialové a infračervené vidění a zaměřování je přístupné díky senzorům, zvukové senzory jsou standartu Mk.VI/VII, v helmě jsou také osazeny čichové sběrače.

Komunikace - Mk.VIII používá úžasný komunikační systém srovnatelným s Mk.VII, zvláště pak ve schopnostech přenosu dat.

Pohyblivost - Mk.VIII následuje velká vylepšení pohyblivosti u Mk.VI/VII a používá vylepšené provazcové ovládače, které ještě vylepšují překvapivou pohyblivost obleku.

Historie: Zbroj Errant je první vážnější změnou ve vzorech zbrojí Astartes od času Hereze, a proto na ni mnohé kapituly, stejně tak jako četní členové Mechanicus, pohlíží s jistou podezřívavostí, preferují bitvou vyzkoušené a ověřené obleky Mk.VI/VII než novější typ, což v kombinaci s nynější pomalou produkcí znamená, že zbroj Errant je viděna jen zřídka. Mnohem častěji je zbroj Mk.VIII nalezitelná v rukou mladších kapitul, které mají méně zakořeněné tradice a jsou otevřenější změně. Ty z kapitul, které používají tuto zbroj, už ověřily, že vylepšené komunikační schopnosti obleku jsou nejefektivnější v rukou důstojníků a seržantů a jako takové se zbroje Errant staly symbolem hodnosti v mnohých těchto kapitulách.

Poznámka:

Zbroj Mk.VIII je jen zřídka viděna kompletní. Stejně jako u verzí Corvus a Imperator, i zbroj Errant je navržena, aby byla kompatibilní s mnohými komponenty jiných verzí. Jak se zdá, torzo Mk.VIII téměř vždy doprovází i stejná verze helmy, protože helmy Mk.VI na torzu nesedí a dokonce i helmy Mk.VII vyžadují rozsáhlou úpravu, aby správně fungovaly.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.