Relikviáři

Ramenní plát RelikviářůPo svém původním založení byla tato kapitula známa jako Ohnivé Spáry a bojovala primárně ve válečných zónách obklopujících Oko Teroru, vedle kompanií cadianských regimentů. Když Císařův Tarot odhalil existenci těžce poškozeného vesmírného vraku vystupujícího z warpu poblíž kovářského světa Stygie v Segmentum Obscurus, Ohnivé Spáry se připravily, aby jej zadržely. Vrak, kodifikovaný jako Uchvatitel hříchu, obsahoval renegátskou válečnou bandu vedenou chaosáckým šampionem Tzeentche známým jako Strhávač. Útočné křižníky vesmírných mariňáků plavidlo ochromily, jakmile vstoupilo do systému Stygie a na palubu vpadli útočné jednotky terminátorů vedené knihovníkem Decariem spolu s temnou postavou inkvizitora De Marcha. Poté, co si uvědomili, že jsou ztraceni, opevnili se renegáti ve strojovně, která byla velká jako jeskyně, kde pak vypukla divoká bitva, když Decario a De Marche bojovali se Strhávačem.

Šampion byl mocným válečníkem a nesl zbraň vykovanou v srdci Oka Teroru, hrůzný démonický meč, s esencí vyššího démona spoutaného ve vražedné oceli. Inkvizitor sekl po šampionovi svou silovou sekerou, ale nepřirozená zbroj Strhávače byla pro jeho údery nedotknutelná. Šampion Chaosu mu oplatil stejnou mincí, jeho démonická zbraň snadno prošla skrz zbroj De Marcha a těžce ho zranila. S jediným úder roztříštil Strhávač Decariův silový meč a poničil jeho terminátorské brnění. Decario zavrávoral, ale oplatil útok svou silovou pěstí a oderval šampionovi Chaosu ruku, ve které držel meč, přímo z kloubu s výstřikem krve.

Mariňák kapituly RelikviářůDokonce i smrtelně zraněný a neozbrojený, bojoval šampión s ohavnou zuřivostí, srazil knihovníka na zem a povraždil čtyři terminátory. Decario zašeptal modlitbu k Císaři, sebral nejbližší zbraň a zaútočil na šampióna znovu. Strhávačova hlava byla sražena z ramen a Decario si uvědomil, že zvedl démonický meč - zabil šampióna jeho vlastní zbraní.

Decario byl naplněn smyslem pro pravý důvod, když ovládl chaosácký meč, a instinktivně věděl, že je to zbraň, která může být obrácena proti silám Chaosu. Zraněný De Marche varoval knihovníka, aby zbraň odložil, protože jen on byl trénován, aby držel takové artefakty. Knihovník předal zbraň inkvizitorovi a vesmírní mariňáci se vrátili na svou loď, zanechali za sebou průzkumný tým Adeptus Mechanicus, aby prohledal vrak kvůli zbytkům jakékoli archeotechnologie.

De Marche vysvětlil, že také věří v tom, že takové zbraně mohou být použity k boji proti Chaosu a neměly by být ničeny, jak je nynějším zvykem. S pomocí Decaria byl o tom schopen přesvědčit pána kapituly Ohnivých Spárů a pod De Marchovým vedením vyrazily Ohnivé Spáry na křížovou výpravu prozkoumávat světy okolo Oka Teroru a nalézt další takové relikvie. V následujících desetiletích bylo objeveno mnoho takových artefaktů a kapitula Ohnivých Spárů začala být známá jako Relikviáři.

Nicméně bylo jen otázkou času, než se praktiky Relikviářů v používání zbraní Chaosu v bitvě stanou obecně známými. Skupina inkvizitorů, podporovaná ne méně než čtyřmi kapitulami vesmírných mariňáků a bojovou lodí třídy Emperor, sestoupila ke klášterní pevnosti Relikviářů a požadovala vydání De Marche a všech objevených chaosáckých artefaktů. V opačném případě vyhrožovala zničením. Tváří v tvář destrukci nezbylo kapitule než se podvolit. Pokáním za práci s kacířskou výzbrojí bylo vyslání kapituly na sto let trvající kajícnou křížovou výpravu. De Marche byl převzat inkvizitory a popraven jako kacíř. Jako součást jejich křížové výpravy, rozmístila kapitula všech deset kompanií na Armageddonu, s největší koncentrací sil v rovníkové džungli, zvláště v sektorech obklopujících Angronův monolit.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.