Rituály přijetí vesmírných mariňáků I.

Počátky legií Astartes

Vytváření vesmírných mariňákůLegie Astartes (vesmírní mariňáci) byly nástroji prvních válek, které umístily Impérium na galaktickou mapu. Na konci Věku sváru byla Země prostě nejvyspělejší z planet, které se nedávno osvobodily od neustálých warpových bouří. S náhlým zmizením těchto bouří bylo umožněno vesmírným lodím cestovat mimo Zemi. Pozemské jednotky vytvořily Impérium, táhnoucí se téměř přes půl galaxie, během dvou set let. To byla Velká křížová výprava.

Výzkum a vývoj vedoucí k tvorbě vesmírného mariňáka, podniknutý v třicátém mileniu, byl důležitým předpokladem pro začátek Velké křížové výpravy. Tento úkol prováděly laboratoře vybudované hluboko pod povrchem Země. Cílem bylo vytvořit kastu elitních válečníků, charakterizovanou nadlidskou silou a neochvějnou oddaností. První z těchto válečníků použil Císař k znovudobytí Země a sjednocení různých barbarských kmenů a soupeřících frakcí, které bojovaly o kontrolu nad planetou. Později Císař vytvořil dvacet bytostí známých jako primarchové. Co přesně Císař s primarchy zamýšlel, není známo, protože v době, kdy byli ještě dětmi, byli ze Země uchváceni velkým vírem Chaosu a roztroušeni po galaxii. Císařovi genetici pokračovali ve svých studiích a vytvořili první skutečné vesmírné mariňáky, tak jako ostatní vědci zkonstruovali první silová brnění a boltery.

Vytváření vesmírných mariňákůBěhem Velké křížové výpravy se Císař setkal se všemi primarchy. Díky svým nadlidským schopnostem a tělesné konstituci se každý z nich stal mocným vůdcem v kultuře, ve které žil. Bylo zjištěno, že genetická data primarchů lze použít ke zrychlení vývoje orgánů a genetického materiálu potřebného k vytvoření vesmírného mariňáka, tato událost je pak známa jako První zakládání. Bylo vytvořeno dvacet legií vesmírných mariňáků, každá vedená svým primarchou, jehož genetická data přecházela na jeho válečníky. Poté co se primarcha Horus vzbouřil proti Císaři, byly legie rozděleny na mnoho malých bojujících jednotek, během období známého jako Druhé takládání. Tyto jednotky se nazývají kapituly a skládají se z tisíce bitevních bratří.

 

Genoštěp a zygoty

Existuje devatenáct druhů genoštěpů korespondujících s devatenácti rozdílnými nadlidskými orgány, které jsou chirurgicky implantovány do vesmírného mariňáka.

Mnoho kapitul existuje po tisíc let. Během této doby genoštěp některých kapitul zmutoval. To má za následek změny v určitých vlastnostech uměle pěstovaných orgánů. Takové změny udělají občas implantát zbytečným. V jiných případech mohou změny v orgánech snížit efektivnost nebo způsobit nové zvláštní účinky. Cokoliv se stane, má to vliv na celou kapitulu - všichni vesmírní mariňáci patřící ke kapitule sdílejí implantáty pěstované z toho samého genoštěpu.

Tak jak implantáty mutují, mnoho kapitul ztrácí jeden nebo více typů genoštěpu díky nehodám, genetickým chybám nebo z jiného důvodu. Velmi málo kapitul má všech devatenáct genoštěpů. Všechny ale mají "štítový" implantát (fáze 19). Je to právě on, který dělá vesmírného mariňáka tím, čím je, bez ohledu na jiné implantáty, výcvik nebo psychické zákroky.


Za mírného hučení se dveře otevřely a statná postava, zavinutá do červeného pláště, vstoupila dovnitř. Když se za ním syčící dveře zavřely, inkvizitor Thraxx se rozhlédl po sále.

"Apatykář Malus?" pronesl Thraxx tiše do místnosti a jeden z přítomných vesmírných mariňáku vystoupil do popředí, jeho brnění bylo nahrazeno bílou róbou.

"To jsem já," odpověděl apatykář hlubokým hlasem, trochu sklánějící hlavu při pohledu na inkvizitora.

"Přišel jsem na Varsaviu vést vyšetřování čistoty genoštěpu kapituly Stříbrných Lebek, po prostudování zpráv poskytnutých vaším majordomem."

"Samozřejmě, inkvizitore," odpověděl Malus uhlazeně. "Ukáži vám naše Apotekárium. Nemáme co skrývat."

Pokračování >

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.