Sága o Weregeldovi

Pouze v nejtemnějších z nocí vyprávějí runoví kněží Hvězdných Vlků ságu o Weregeldovi, příběh vracející se zpět do let znovudobývání, následujících po porážce Horových zrádcovských legií. Nad jiskrnými ohni vyprávějí o útoku na palác Jarelphi, o jedné z nejkrvavějších bitev po vítězství na planetě Terra. Síly Železných Válečníků vrátily porážku v bývalém útočišti na světě Sergatama VI. a získaly kontrolu nad mocnou pevností planetárních vládcům. Vedeni jedním z největších šampiónů Železných Válečníků, změnily vznešený palác na děsivé uskupení bunkrů, pevnůstek a kulometných hnízd. Ozdobné zahrady, které závidělo Prandium samo sobě, byly zjizveny mílemi příkopů a ostnatých drátů. Více než milion můžů imperiální gardy obléhal palác a bitva bojovaná na rozlehlých pozemcích paláce byla nevděčná a krvavá a zrádci bránili každý metr země s divokou houževnatostí. Ovšem, jedna po druhé, brány vedoucí k vnitřní hlásce padly, dokud jedna poslední nestála mezi Hvězdnými Vlky a vítězstvím.

Ale Železní Válečníci jsou mistři v obléhání a, přes všechnu svou statečnost, nemohli Hvězdní Vlci dobýt bránu. Znovu a znovu dva mocní šampióni Železných Válečníků odráželi ty největší z Hvězdných Vlků od průchodu a zdálo se, že nic nemůže prolomit obranu zrádců. Ale když se úsvit odrazil na stém dni obležení, válečníci v černém brnění, jejichž ramenní pláty zdobili bílí havrani, dorazili z čistajasna a napadli průchod, hnali před sebou slintající a bláznivé bestie. Hrůzně znetvořená monstra řvala a vyla s takovou divokostí, že to zmrazilo i srdce Hvězdných Vlků, kteří pamatují na prokletí wulfena, který žije uvnitř jejich vlastních těl. Nic nemohlo zastavit nestvůry, ani kulky ani ostří, a ony prorazily skrz průchod, přičemž zabíjely vše, co se dostalo na dosah jejich pařátů. Synové Russovi přihlíželi, ohromeni, jak si bestie a Havraní Garda probojovávají svou cestu do paláce a ničí týl obrany Železných Válečníků. Pouhá hrstka Železných Válečníků unikla z jatek, ale mnohem víc jich toho dne zemřelo, roztrháno na kousky zvířecími spojenci Havraní Gardy.

S koncem bitvy Havraní Garda zmizela stejně náhle, jako se objevila, a zanechala za sebou jen znetvořené mrtvoly těch, které zabila. Pouze uvnitř zdí Tesáku Hvězdní Vlci mluví o tom, co viděli, o tom jestli však cítili lítost nebo odpor při pohledu na divoké bestie, které nesly neklamné stopy lidskosti, není záznam.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.