Síla je čistota

Kapitula Červených Škorpiónů

 

"Kamufláž je barvou strachu... Nemám potřebu se před svými nepřáteli schovávat... Nemám strach ze smrti. Nosím své barvy otevřeně, ony říkají hlasitěji než jakákoli
slova - Je pro mě ctí žít - Je pro mě ctí zemřít."

 

Původ a historie

Původ Červených Škorpiónů je úplně neznámý. Nezůstaly žádné záznamy o založení kapituly nebo i jen o tom, z jaké kapituly Prvního zakládání jejich genokód pochází. Tato záhada vedla k jistým omylům v imperiálním aparátu, když se někteří domnívali, že nejistá minulost může znamenat i nejistou loajalitu. Během pěti tisíc let služby to kapitula vyvrátila, protože vždy bojovala v obraně Impéria s nezvratitelnou loajalitou k Císaři. Odpověděla na volání o pomoc v tisících případech a byla připravena pomoci imperiálním činovníkům, kdykoli to bylo potřeba.

Jeden z dobře zaznamenaných incidentů v historii kapituly se stal v roce 857.M38, kdy byla kapitula povolána k pomoci v dlouhotrvajícím obléhání zrádcovské pevnosti Helios. Kapitula se vylodila, ale její nedůvěra v regimenty imperiální gardy znamenala, že neměla těžké dělostřelectvo potřebné k prolomení zdí před vlastním útokem. Velitel Červených Škorpiónů odmítl veškerou pomoc, jelikož byl přesvědčen, že kapitula nemůže být pošpiněna jednotkami, které už byly během obléhání vystaveny korupci zrádců. Pro vyřešení problému kapituly přišel mistr kovárny s řešením - přidat dodatečné raketomety Whirlwindů na Land Raidery při úvodním ostřelování. To se ukázalo účinným a zrodil se Land Raider Helios, který pálil salvy na pevnost předtím, než vyrazil kupředu a vysadil v průlomu útočné jednotky a terminátory.

Na konci M.39 se Červení Škorpióni dali na Ordonskou křížovou výpravu. Celá kapitula se vrhla hluboko do divokého vesmíru v Ordonské trhlině, kde operovala nezávisle po 300 let. Okolnosti, které provázely tuto dlouho expedici, jsou neznámé. Po 300 let byla kapitula mimo kontakt a mnozí už věřili, že byla zničena. Až tehdy, když kapitula prohlásila křížovou výpravu za ukončenou, obnovila komunikaci a vrátila se do Impéria. Cokoliv se stalo v Ordonské trhlině zůstává tajemstvím kapituly.

Po svém návratu se Červení Škorpióni účastnili Badabské války, ve které Astrální Spáry vedly svou rebelii proti Císaři a vesmírný mariňák bojoval proti vesmírnému mariňákovi. Kapitula se účastnila několika krvavých vyloďovacích akcí na lodích zrádcovské kapituly Katů. V nedávné době pak také kapitula vedla úspěšné operace proti úlové flotile Kraken a rostoucí orčí říši Urgoka Nezastavitelného.

 

Domovský svět a rekrutování

Umístění bitevní pevnosti Červených Škorpiónů je přísně tajné. Jen málokdo (krom vysoce umístěných členů Administrata) ví, kde jsou Červení Škorpióni nyní usazeni nebo odkud bere kapitula nové rekruty. Od Ordonské křížové výpravy jsou Červení Škorpióni usazeni na obrovské bitevní stanici na orbitě měsíce Zaebus Minoris. Systém Zaebus je izolován hluboko v Ordonské trhlině. Před vytvoření své polopevné základny neměli Červení Škorpiony žádný domovský svět, protože se vždy pohybovali se svojí flotilou.

Malý suchý svět Zaebus Minoris je obydlem primitivní lidskou kulturou zhruba z doby kamenné. Missionara Galactica uvádí, že všechny tyto kmeny mají centrální chrámový komplex, ve kterém je každé narozené dítě mužského pohlaví ukázáno bohům pro své schválení. Když nastane první celý měsíc od novorozencova narození, je nabídnuto knězi a položeno na kamenný oltář chrámu. Členové kmene věří, že bohové shlíží z měsíce, aby vynesli nad dítětem rozsudek. V noci jsou ty, které jsou označeny za nevyhovující, zabity. Většině je ale dovoleno žít - dítě je pak za úsvitu vráceno svému otci a začne v kmeni normálně žít. Těch pár, které jsou knězem označeny za nejlepší, je bohy vzato. Pro kmen je to největší ctí a ukazuje to boží požehnání. Všechny kmeny doufají, že právě jejich děti budou vzaty, aby mezi bohy žily jako jedni z nich.

Samozřejmě ty děti, které zmizí, jsou vybrány kapitulními apatykáři (po obsáhlém genetickém prozkoumání), aby se z nich stali vesmírní mariňáci. Jako novorozenci tito "rekruti" nenesou žádnou kulturní zátěž. Jak rostou, nemají žádné vzpomínky na rodiče, prostředí nebo kulturu a život v kapitule je jediným, co každý rekrut kdy pozná. Jelikož jsou rekruti vybráni v raném věku, nevykazují Červení Škorpióni žádný kulturní vliv narozdíl od ostatních kapitul rekrutujících z primitivních světů.

 

Organizace

Kapitula udržuje standardní codexový vzor deseti kompanií. První kompanií jsou veteráni a terminátoři, 2.-4. kompanie bitevní bratři, 5.-7. jsou taktické kompanie. 8. je útočná kompanie, 9. kompanie devastátorů a 10. kompanie průzkumníků. Kapitán každé z kompanií Červených Škorpiónů je znám pod čestným titulem velitel. Pán kapituly je tradičně zván jako nejvyšší lord velitel. Podle tradice je druhým ve velení vždy mistr apatykářů.

 

Genetický kód

Je pozoruhodné, že Červení Škorpióni vykazují jen velmi malé genetické znečištění, což je fakt, na který jsou velmi hrdí a který jim zajišťuje pokračování po dalších pět tisíc let. Červení Škorpióni mají fanatickou víru ve vlastní čistotu a to vede k izolacionismu kapituly. Věří, že genetické znečištění oslabuje kapitulu a od ní, jako ochránce lidstva, pak i Impérium. Ochrana čistoty kapituly je základem její víry.

 

Víra

Víra Červených Škorpiónů zůstává záhadou. Zdá se, že neuctívají nějakého z primarchů více než jiného a upřednostňují spíše víru přímo v Císaře. Oslavují Robouta Guillimana jako autora Codexu Astartes a to vede některé k myšlence, že by Červení Škorpióni mohli být následovníky Ultramariňáků, ovšem neexistuje žádný záznam, který by to podporoval, a bez detailního srovnávacího vyšetřování genetického kódu kapituly (povoleného kapitulou samotnou) ani žádné informace získány být nemohou.

Červení Škorpióni přesně dodržují Codex Astartes, ačkoli jejich kaplani mají svou vlastní interpretaci textu. Jak se zdá, nijak se od Codexu neodlišují. Ty kapituly, které se jej nedrží, jsou v očích Červených Škorpiónů podezřelé. Jelikož je kapitula extrémně xenofóbní, nenávidí jakékoli cizáky a odchylky od čistého lidského druhu. Nikdy neslouží s nikým jiným než s lidmi a má jen málo ráda ostatní bojové síly, na které pohlíží jako na podřadné a nedůvěryhodné.

 

Barvy kapituly

Zbroje kapituly mají temně uhlově šedou barvu. Mají vždy pískově žlutý široký pás na helmě. Ostatní části jako okraje ramenních plátů, orli na hrudi a chrániče kolen mohou být stejnou žlutou - u jednotlivců se ale často liší. Ramenní pláty jsou černé. Levý ramenní plát má symbol kapituly - červeného škorpiona v bílém kruhu. Pravý ramenní plát nese značení jednotky, jmenné svitky a další.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.