Tarik Torgaddon

Postava z knižní série Horus Heresy (díly Horus Rising, False Gods a Galaxy in Flames), možné spoilery a vyzrazení děje uvedených knih.

Tarik Torgaddon byl kapitánem 2. kompanie legie Lunárních Vlků v období před a během Horovy Herese a jeden z elitních členů Mournivalu. Co se týče jeho povahy, byl znám jako vtipálek, ale velice dobrý bojovník.

Krom toho byl také členem válečnické lóže, která v legii existovala. Poté co byl Horus přesunut na Davin a v legii se začaly šířit nespokojené hlasy volající proti určitým praktikám Astartes, bylo navženo zbavit se těchto nepohodlných osob. Tarik se na tomto odmítl podílet, což vyvolalo nelibost u důležitých členů lóže, mezi kterými byl například kaplan Erebus z legie Nositelů Slova, který tuto lóži do legie Lunárních Vlků přinesl.

Během incidentu na Isstvanu III byl Tarik jedním z loajalistů, kterých se Horus pokoušel zbavit skrze virové bombardování. Nicméně poté se loajalisté dozvěděli o chystané zradě a Tarik se stal jedním z vůdců jejich odporu. Ke konci smutné bitvy dostali loajalisté informaci, že se jejich bývalí bratři, kapitán Ezekyle Abaddon a Horus Aximand, chystají přistát na povrchu, aby dohlédli na závěrečnou fáze vybití loajalistů. Ve snaze zabít zrádce a zpomalit Horovy plány, se rozhodli připravit přepadení místa přistání. Nicméně jejich cíl se nesetkal s úspěchem a Tarik se při něm zemřel, zabit Aximandem.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.