Terminátoři vesmírných mariňáků

Terminátoři jsou veteráni vesmírných mariňáků, kteří nosí zbroj třídy Terminator. Jsou to členové elitní první kompanie kapituly.

 

Crux Terminatus 

Z celé kapituly respektující Codex Astartes mají pouze členové první kompanie přístup ke vzácným a velmi odolným zbrojím Terminator. Každý jednotlivý oblek tohoto vzoru je považován za velmi starodávnou, významnou památku a je vnímán jako fyzické ztělesnění bojovnosti kapituly.

Nejposvátnější část každé zbroje je Crux Terminatus, kříž umístěný na levém ramenním chrániči. Podle legendy Crux Terminatus, který nesou kapitáni terminátorů obsahuje malý kousek zbroje samotného Císaře. Pro terminátory je ztráta Crux Terminatus nemyslitelná.

Všechny zbroje Terminator mají vestavěné teleportační zařízení, které jim umožňuje vysazení na jakémkoli místě na bojišti, ačkoli v nich zakutí válečníci přeci častěji používají pozemní transportéry.

 

Terminátorské týmy

Jednotku terminátorů tvoří, jak je tomu u vesmírných mariňáků zvykem, seržant a čtyři až devět terminátorů. Ti používají standardní kombinace výzbroje Stormbolter a silové či řetězové pěsti. V jednotlivých případech pak může být Stormbolter vyměněn za útočný kanón, těžký plamenomet nebo sadu cyklonových rakter umístěnou na zádech terminátora.

 

Terminátorské útočné týmy

Na rozdíl od klasických terminátorů jsou jejich útočné týmy zaměřeny na boj zblízka. Standardně tito mariňáci používají bleskové spáry nebo hromové kladivo a bouřný štít. Tyto specializované týmy jsou často nasazovány na akce ve vesmírných vracích nebo v hlubinách úlů.

Terminátoři

Zbroj Terminator

Taktická zbroj Dreadnought, obyčejně více známá jako zbroj Terminator, byla vyvinuta pro boje v úzkých prostorách, kde je výdrž důležitější než manévrovatelnost. Technologie byla původně vyvinuta lidstvem během Temného věku technologie pro údržbářské posádky kosmických lodí pro provoz ve vakuu nebo v jiných nepříznivých atmosférických podmínkách.

Oblek byl znovu navržen během Velké křížové výpravy, kde měl nahradit klasickou silovou zbroj, ale byl kvůli nedostatku pohyblivosti a manévrovatelnosti přeřazen do své současné role. Před začátkem Horova Kacířství bylo Adeptem Mechanicus vyrobeno jen velmi málo zbrojí Terminator a tajemství uvedené konstrukční technologie již bylo ztraceno. Důsledkem toho je každý oblek zbroje Terminator kapitulami vesmírných mariňáků, jež je vlastní, považován za nenahraditelnou a vzácnou památku.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.