Válka o Vlka II.

< Předchozí díl

 

Studna duší

Jako bystrým lovcům a schopným cestovatelům prázdnotou, netrvalo Šampiónům Fenrisu moc dlouho, než našli planetu, na které se Vlčí Bratr skrýval. A to navzdory zápachu zrádců, který se vznášel okolo Oka Teroru.

Veden informacemi získanými jeho vlčími průzkumníky a následuje stopy lodě Černé Legie, Grimnar a jeho Vlci dorazili ke světu Lumerius. Lumerius byl zmrzlou planetou ledu a sněhu, jen stěží zahříván mlhavých světlem vzdálené modré hvězdy. To bylo místo, na kterém se Vlčí Bratr nacházel, uvězněn v ledem překrytém lodním vraku starém tisíce let.

Z velitelského můstku svého útočného křižníku na vzdálené straně systému, zkoumal Grimnar zprávy své vlčí gardy a matnou siluetu těžkého křižníku třídy Styx jménem Studna duší, který se vznášel jako temná tříska v mléčně bílém oku Lumeria. Grimnar si s sebou vzal jen malou elitní flotilu lodí, aby mohl využít rychlosti a kradmosti, a postrádal tak brutální sílu, aby v otevřeném boji porazil takové mocné plavidlo. Nicméně jej nemohl ani ignorovat.

Nakonec to byl Arjac Kamenopěst, kdo přišel s odvážným plánem na vyřazení nepřátelského plavidla. Plánem, který do tváří Šampiónů vehnal divoké úšklebky. Plánem uzavřeným souhlasným hromovým boucháním pěstí do hrudních plátů.

Jako stíny ženoucí se noční oblohou se salva naloďovacích torpéd zabořila do Studny duší. Hvězdní Vlci vyslali torpéda z hlubin vesmíru, nechali jejich motory vychladnout až do takové míry, že je dál nesla jen setrvačnost.

Uvnitř vedoucího torpéda se Grimnar, Arjac a tucet štítových bratří vlčí gardy připravilo na náraz. Senzory chaosáckého plavidla je zaregistrovaly jen několik vteřin před nárazem, nepřátelská posádka se hnala k lascannonovým věžím a bateriím krak střel. Ve chvíli, kdy prázdnota ožila světlem a ohněm, velký vlk, jak byly opancéřované trupy rozechvívány nedalekými explozi a štěkotem lascannonové palby, po voxu zavtipkoval, že možná zbytek cesty budou muset doplavat.

Předek Grimnarova naloďovacího torpéda byl vymazán střelbou palebných věží, servitor pilot byl vaporizován a celý stroj se roztočil. Jen aby proletěl skrze otevřené dveře letové paluby Studny duší a s řinčením týraného železa narazil do paluby.

S válečným pokřikem na rtech si Grimnar prorazil cestu z vraku, byl prvním z Šampiónů Fenrisu na místě výsadku. Zapletené do změti kabelů, torpédo se zastavilo pod doupětem Heldraků, s tucty démonických strojů visících jako gigantičtí chiropterani nad jejich hlavami.

HeldrakeChaosáčtí mariňáci Černé Legie na palubách níže stříleli z v jedné ruce držených bolterů, zatímco druhé využívali ke šplhání po žebřících, aby se utkali s neznámou hrozbou.

Jen o chvíli později se ke svému lordovi připojili i Arjac a štítoví bratři. První válečník Černé Legie, který se k nim přiblížil, přišel o hlavu ranou Morkaiovou sekerou, zatímco druhý byl rozsekán na kousky Grimnarovým storm bolterem.

Váben zvuky bitvy, jeden z Heldraků se začal snášet dolů, roztahuje svá křídla a chytaje jednoho z terminátorů vlčí gardy do svých pařátů. Sotva démonická bestie začala stoupat vzhůru nad palubu, veterán ji udeřil svým kladivem, proklínaje démona i warp, který mu dal vzniknout. Heldrake vydal kovový vřískot, zatímco roztrhl mariňáka vedví. Démonovi druzi uposlechli jeho volání a roztáhli svá křídla.

Střely z bolterů létaly zezdola nahoru, vysekávajíce díry do portálu a explodujíce proti zbrojím štítových bratří, jak vesmírní mariňáci Chaosu soustředili svou palbu na útočníky. Ve vzduchu nad nimi kroužili jako obrovští mrchožraví ptáci Heldrakové, vrhajíce se dolů, aby chňapli po vlčím gardistovi nebo zalili Hvězdné Vlky planoucí smrtí. Arjac Kamenná pěst držel střed formace Hvězdných Vlků, odrážeje Kovadlinovým štítem jako břitvy ostré tesáky a spáry Heldraků, kteří se hladově vrhali po Hvězdných Vlcích, zatímco Nepřítelokladivo rozsévalo drtivé údery proti warpem formovaným tělům bestií.

Znovu a znovu jeho kladivo bušilo do démonických strojů, pokaždé se s plamenem vraceje do jeho ruky. S jeho válečníky přečíslenými a uvězněnými v troskách svého výsadku, věděl Starý vlk už od začátku, že je jen otázkou času, než budou přemoženi. Přemýšleje za chodu, udeřil Grimnar do podpěr portálu, ze kterého přicházely nepřátelské posily. Ve spršce jisker se ochoz uvolnil a skřípení ohýbajícího kovu padajícího na palubu dole v sobě utopilo řev Heldraků.

 

> Pokračování

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.