Válka o Vlka IV.

< Předchozí díl

 

Démoni hlubin

Vlčí průzkumníci provedli výsadek na Lumeriu, zaměřujíce vrak lodi, ve které byl Vlčí Bratr uvězněn, zmrazen v čase. Vznášející se uprostřed rozsáhlého polárního moře byla hvězdná loď spíše ledem a sněhem než ocelí, už celá milénia se kolébající mezi ostatními ledovci Lumeria. V srdci vraku byly kolosální síně hostící tisíce stázových schránek a právě v jedné z nich spal ztracený syn Russa.

A v těchto rozsáhlých komnatách pátrali Fabius Bile a Černá Legie po Abaddonově cíli. Venku, vně vraku, Černá Legie opevnila tundru proti útoku. Zákopy a palebná postavení se táhla od začátku ke konci ledového ostrova, tam kde začínalo mrazivé modré moře.

Z výšky atmosféry zkoumal Grimnar výstupy z čidel svého Stormwolfa, přemýšleje nad tím, kde udeřit. Jeho zlaté oči si všimly temné přídě plavidla vystupující z jeho ledového vězení. Stejně jako všichni Hvězdní Vlci byl Logan Grimnar velmi dobře zasvěcený do života moře a posunů ledovců podobných tomu, o kterém teď přemýšlel. Věděl, že většina lodi je skryta pod vlnami. A to je místo, kam Šampióni Fenrisu udeří.

Vlčí lord přikázal pilotovi Stormwolfu, aby se přiblížil nízko nad hladinou. Grimnar si rychle vytvořil ve své mysli obrázek velikosti a tvaru uvězněného vraku. Hned pod povrchem byl ledový šelf s tunely vedoucími hlouběji do vraku. To bude místem Grimnarova útoku. Spolu se svými bratry seskočí dolů na šelf a pod hladinou mrazivého moře se dostane k vraku. Ke krytí svého přistání nařídil využití formací Thunderstrike - kombinovaných útoků teleporty a výsadkovými moduly - proti chaosácké obraně.

Orbitální palba se snesla dolů, aby bušila do zrádcovských zákopů, připravujíce mu tak cestu. Jak byly obrovské kusy sněhem pokryté oceli vrženy do vzduchu, první výsadkové moduly Hvězdných Vlků se snesly dolů a v záblescích světla se objevili terminátoři. Studený vzduch byl brzy naplněn kouřícími stopami střel a výbuchů plasmy. A netrvalo dlouho, než led pošpinily rudé stříkance krve. V odpovědi na toto krveprolití se z vraku vynořili vesmírní mariňáci Chaosu, aby posílili obranu.

Boj na Lumeriu

Zatímco nad nimi zuřil vír zmatku a smrti, Grimnar a jeho vlčí garda zaútočili zespoda, vystupujíce z mrazivého moře do ohromných jeskyní prostupujících ledovec. Se stovkami metrů na délku, byly tunely částečně ledové, částečně ocelové, jejich vršek ztracen ve stínech nahoře.

Skoro na hrotu postupu se Arjac náhle zastavil, naznačuje svým štítovým bratrům, aby byli potichu. Když padlo ticho, ostatní to také uslyšeli, syčící, skřípající řev, který se stále přibližoval. Skrze pokřivené ledově stěny nyní mohli vlčí gardisté vidět přibližující se temné tvary pohybující se jako kovoví krakeni pod průhlednými vlnami.

V explozi ledových úlomků se zhmotnil Maulerfiend, jeho magma řezáky vysekávajíce díru skrz led a uvolňujíce mraky páry, které zakryly vidění Hvězdných Vlků.

V uzavřených prostorách tunelu mohla vlčí garda udělat jen málo, aby odvrátila tyto zbraně určené k rozvracování opevnění a dva štítoví bratři byli rozseknuti super-horkými výrony energie.

Arjac se vrhl kupředu, ale než mohl zaútočit, vynořil se zpod jeho nohou další Maulerfiend, strhávaje jej do svých hlubokých čelistí. Vlčí gardisté se shlukli okolo něj, jejich kladiva lámala boky ocelové bestie, ale nedokázala démonickou stvůru zabít.

V oslepující mlze vedl Grimnarovy útoky jeho čich, když šel po olejovo-krvavém zápachu stroje. Grimnar vydal bitevní řev a vrhl se do mlhy, cítě, že se Sekera Morkai vnořila hluboko do ve warpu kovaného železa. Slyšíce, že se jejich lord přidal k bitvě, vydali ostatní vlčí gardisté své vlastní zavytí a zaútočili s ještě větší zuřivostí. Arjac, stále uvězněný v rachotících čelistech démonického stroje, vrhl kladivo Drtiče nepřátel do mlhy těsně předtím než vrazil svou rukavici hluboko do chřtánu stroje. V záblesku světla se kladivo znovuzhmotnilo v jeho pěsti, rozdrcujíce hlavu monstra zevnitř. Vlčí garda se sesypala na zbývajícího Maulerfienda, zatímco jej mocné údery Grimnara konečně s bolestivým řevem poslaly k zemi. Shromažďuje zbytky vlčí gardy, Grimnar postupoval dolů tunely vytvořenými Maulerfiendy, následuje je do rezivějícího srdce lodi.

 

> Dokončení

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.