Zahariel

Zahariel, celým jménem Zahariel El'Zurias, se narodil na planetě Caliban v časech dlouho před příchodem Císaře.

Již v sedmi letech opustil svůj domov, aby se stal členem Řádu, jedné ze skupin rytířů, které se snažily chránit obyvatelstvo před útoky nejrůznějších bestií zdejšího světa. Řád byl mimořádně prestižní organizací, kterou vedli dva rytíři, kteří byli považováni za nejlepší té doby. Byli to Luther a Lev El'Jonson.

V té době se Zahariel spolu se svým bratrancem Nemielem úspěšně připojil k Řádu a započal s tvrdým výcvikem, který v příštích dvou letech zabral téměř každý moment jeho života. Když ho jeho mistr Remiel shledal připraveným, což potvrdila i komise, v níž zasedali Lev El'Jonson, Luther a lord Cypher, stal se Zahariel plnohodnotným členem Řádu. 

O pouhý rok později Zahariel přijal úkol, díky němuž by se stal rytířem Řádu. Jeho úkolem bylo pomstít svého mentora, bratra Amadise, který byl zabit velkou bestií, zvanou "Bestie Endriagská". Při svém hledání byl v divočině jistými humanoidními bytostmi zrazován od svého cíle, avšak Zahariel se nehodlal vzdát, až nakonec dospěl ke svému cíli, jímž byl obrovský calibanský lev.

V následném zápase se lvem na život a na smrt se pak projevily jeho psychické síly, které vylepšovaly jeho vnímání, až nakonec poznal obranu bestie a nalezl v ní skulinu. Bestii zabil svou druhou schopností, která mu umožnila "přemístit" svou ruku s pistolí dovnitř hrudníku zvířete. Řád ho pak za jeho čin uvítal s velkým uznáním a skutečně ho povýšil do rytířského stavu. Jeho čin mu vydobyl též respekt a přátelství u Lva El'Jonsona. Vůdce Řádu pro něj nechal vyrobit speciální meč z jako břitva ostrého tesáku bestie. Tento "Lví meč" se pak v bitvách ukázal jako účinnější, než většina jiných ostří.

Brzy po svém povýšení do rytířského stavu vyhlásil Řád válku Rytířům Lupa, menší skupině rytířů, která protestovala proti El'Jonsonově politice vyhlazování bestií na Calibanu. V krátké válce, která následovala, bojoval Zahariel po boku ostatních rytířů. Získal válečnické ostruhy a v Řádu si vydobyl pověst vycházející hvězdy.

 

Příchod Andělů

Zaharielův život prošel změnou, když na Caliban přišli první Adeptus Astartes. Šest měsíců po svém povýšení do stavu rytíře Řádu dostal Zahariel další možnost stát se někým významnějším a dostávat tak svým hrdinským cílům. Jakožto primarcha legie vesmírných mariňáků, pokřtěné jako Temní Andělé, Lev El'Jonson nařídil, aby všichni členové Řádu podstoupili testy, na základě kterých by se rozhodlo, kteří z nich se stanou Astartes.

Jak Zahariel, tak Nemiel se těchto zkoušek účastnili a bylo to právě při jedné ze zkoušek výdrže, kdy se znovu projevily Zaharielovy schopnosti. Nyní se ukázala jeho třetí schopnost, zvýšená výdrž a obnova energie. To zaujalo bratra-knihovníka Israfaela, který po výslechu Zahariela usoudil, že ovládá zvláštní, ojedinělou schopnost, zvanou "Zrak Teroru".

Tato mu pak umožňovala používat hned několik dovedností: mohl zpomalit své vnímání času, díky čemuž se dokázal pohybovat rychleji, než mohl kdo postřehnout. Mohl též "přemístit" své tělo do warpu, což ho dělalo zcela nedotknutelným. Disponoval též jakýmsi rentgenovým zrakem, který mohl užívat, i když byl jinak zcela oslepen. V poslední řadě pak mohl zvýšit svou výdrž a obnovit svou energii. (Z dostupných informací víme, že Zahariel nebyl v užívání těchto schopností nikterak trénován, takže jejich extrémně vysoký potenciální prospěch nebyl nikdy využit. Pokud víme, veškeré užití těchto schopností bylo zcela instinktivní.) 

Příště se Zaharielovi dostalo pozornosti od osobnosti dokonce mnohem významnější, než jakou byl mocný knihovník vesmírných mariňáků. Dokázal totiž překazit pokus o atentát na samotného Císaře, který naplánovali ničemní rytíři Vnitřního Kruhu. Ve výsledku těchto událostí byl Císařem osobně zkoumán, avšak jeho vzpomínky na toto setkání a na zradu uvnitř Řádu byly vymazány.

Zahariel byl nesmírně úspěšný ve svém přerodu v Temného Anděla a, opět s Nemielem po svém boku, se dostával po žebříčku výše a výše již na začátku Velké křížové výpravy.

 

Velká křížová výprava

Zahariel byl přidělen k 22. kapitule Temných Andělů a záhy sehrál významnou roli při zničení warpové entity na planetě Sarosh. Entita, hrozící zničit jednotku Temných Andělů (v té chvíli vedenou Lvem El'Jonsonem), byla zničena psychickým útokem psykerů, které vedl Israfael. Zahariel hrál zásadní roli při záchraně Lvova života, když zabránil výbuchu mocné bomby na palubě vlajkové lodi Temných Andělů.

S pomocí Luthera vyhodil bombu z lodi chvíli před tím, než vybuchla. Během této události Zahariel poznal, že Luther je pod silným psychickým tlakem. I přes významný podíl na vítězství byl Zahariel (spolu s Lutherem, Israfaelem a mnoha dalšími, nikoli však s Nemielem) okamžitě po akci převelen zpět na Caliban k výcviku nováčků.

Na Caliban, který se měl brzy stát místem nejhorších nočních můr celé legie Temných Andělů.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.