Zátoka Ghattana: Bitva o Bránu IX

Během Třetí války o Armageddon, se odehrála největší zaznamenaná srážka Dreadnoughtů proti Dreadnoughtům během útoku na továrnu zpracovávající vodu v zátoce Ghattana. Když přišlo Období Ohně, stala se na Armageddonu voda klíčovou surovinou a zátoka Ghattana byla cílem každého výsadku přistávajícího na Armageddon Prime.

Útok orků na továrnu byl tvrdě zastaven a jelikož orčímu warlordovi Judrogu Iroontoofovi docházely možnosti, spojil každého Dreadnoughta a Killer Kan do provedení jediného útoku mířícího na místo, kde byla linie vesmírných mariňáků oslabena dřívějším útokem kommanda a přes sto orkských strojů dusalo kupředu v pevně semknuté formaci.

Obránci byli ohromeni orčími zbraněmi, jejich pozice rozmetány pouhým množstvím střelby, letky Land Speederů byly smeteny z oblohy masou Big Shootas, zatímco byl bunkr za bunkrem umlčen salvami orkských rokkit. Judrogův útok prorazil obrannou linii a vpadl na jednu z přístupových cest, vedoucí mezi ohromné čistící nádrže. Stroje orků hřměly, jak jejich silové spáry trhaly každou přístupovou bránu na kusy a tlačily se hlouběji do továrny. Až se přiblížily k Bráně IX, a samozřejmě, byli překvapeni při pohledu na překážku, která se před nimi objevila - řadu osmi Dreadnoughtů vesmírných mariňáků, zformovanou napříč cestou. V čele stál bratr Damos z kapituly Porfyrových Andělů. Kriticky zraněn během Očištění Humy a pohřben po tři tisíce let, čelil stovkám takových situací a obstál. Dreadnoughti stojící při Damosovi byli vyzbrojeni pro dalekonosný boj směsicí lascannonů, autocannonů a raketometů. Jejich první salva bylo zničující, přední řada orčích Dreadnoughtů pod palbou padla, ale byla smetena stranou, když ostatní vyrazili vpřed. Dreadnoughti vesmírných mariňáků měli lepší zbraně a za každý krok orkové draze zaplatili, ale nakonec se dostali na dostřel a mohli opětovat palbu. Dreadnoughti orků se ale přesto nemohli rovnat osmi mariňáckým Dreadnoughtům. Každý z nich byl veteránem století válek, každý z nich byl vzor kapitulních kvalit, každý z nich byl hrdina, ať už z masa nebo ocele.

Překonání čtyř set metrů stálo orky sedmnáct Dreadnoughtů. Nicméně další stále přicházeli a řvali vzteky, když viděli jak Dreadnoughti mariňáků ustoupili a nechali zapadnout těžkou bezpečnostní bránu, která tak uzavřela cestu. Orkové do ní narazili plnou rychlostí a trhali tlustou ocel svými hydraulicky poháněnými drápy, ve snaze nenechat kořist uniknout.

Avšak útěk nebyl v plánu. Na druhé straně trhané brány byli Dreadnoughti mariňáků připraveni, čekalo zde dalších devět Dreadnoughtů, vedených bratrem Weylandsem z kapituly Omega Mariňáků, všichni vyzbrojeni silovými spáry a směsí krátkonosných útočných kanónů, multi-melt a těžkých bolterů. Za nimi stáli Dreadnoughti bratra Damose na valu z hlíny a rozdrceného betonu, takže viděli přes přední řadu. Obě řady zahájily palbu najednou a po sedm dlouhých minut stály třicet metrů od orků, nepřetržitě pálíce do natěsnaného houfu strojů. Pak první řada přestala střílet, se zbraněmi rozžhavenými doběla, a vyrazila do boje zblízka. Orci byli na cestě hustě natěsnáni, vytrvalá střelba jim nedala šanci postupovat a Killer Kany v týlu jim znemožňovaly ústup. Orci beznadějně uvízli, některé stroje byly tlakem zvednuty ze země, neschopny se pohnout, předních pět řad bylo proměněno v kouřící trosky. Dreadnoughti mariňáků se ně vrhli, s bratrem Weylandem vedoucím útok, šplhali přes zničené Dreadnoughty, dokud se nedostali k namačkaným houfům stále funkčních strojů, ničíce je střídavě mlácením a drcením. Kdekoliv na ně zaútočila silová zbraň, tam ji hbitý výstřel multi-meltou umlčel.

Judrogův útok Dreadnoughty byl troufalý, ale bez podpory a chycený v pasti, byl zcela bezmocný. Je dokladem divokosti a bojového ducha orků, že ani jeden stroj neutekl.

S posledními rezervami zničenými, neměl Judrog jinou možnost než ustoupit. Ozbrojené Thunderhawky zahájili sérii útok a munice se stala nedostatkovým zbožím. Porážka stála Judroga mnoho, ale na straně mariňáků také nebylo proč oslavovat. Ze sedmnácti Dreadnoughtů, účastnících bitvy, bylo sedm naprosto zničeno a jejich bojové zkušenosti během 9 000 let oddané služby ztraceny. Bitva o Bránu IX se stala jejich odkazem.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.