Droni

Střelečtí droniNezávislé umělé inteligence, droni Tau jsou využíváni pro mnoho civilních i vojenských účelů. Obvykle k fungování vyžadují pravidelné instrukce Tau, ačkoli pokud je čtyři nebo více dronů propojeno, aby pracovalo v souladu, stávají se schopnými operovat nezávisle na svých kontrolorech z řad Tau. Droni jsou spojeni s řídícím zařízením přerušujícím jejich fungování, pokud je kontrolor Tau zabit nebo pokud se droni přesunou dále než na nastavenou vzdálenost od kontrolora.

Droni jsou navrženi k plnění určené role. Nejběžnější typy dronů jsou:

Střelečtí droni jsou vyzbrojeni párem pulsních karabin a jsou nejběžnějším typem dronů využívaných Ohnivou kastou Tau. Mohou doprovázet Tau nesoucího kontrolní zařízení, ať už je v bojovém obleku nebo vede pěchotní tým. Navíc, střelečtí droni jsou často využíváni jako zbraňové systémy pro pěchotní transportéry Devilfish a Piranha.

Štítoví droni jsou určeni k ochraně vybraných velitelů a členů Nebeské kasty. Jsou vybavení silnými energetickými štíty a naprogramovaní k blokaci střelby namířené na jejich kontrolora pomocí svých štítů. Pokud je to nezbytné, pak dron odrazí střelbu i vlastním tělem.

Značkovací droni jsou vybaveni vylepšeným světelným zaměřovačem a skrz řídící zařízení mohou vylepšit přesnost operátora a kohokoli jiného v operátorově týmu.

Odstřelovačský dronOdstřelovačtí droni jsou nedávným vynálezem. Jediný Tau vybavený vylepšeným kontrolním a zaměřovacím systémem může používat až tři odstřelovačské drony, kteří zajišťují přesnou protipěchotní střelbu. Droni samotní jsou vybaveni rail puškou a vytvářejí pokroucené pole, které dělá drony a jejich operátora obtížně zasažitelnými.

Těžcí střelečtí droni jsou větší, silnější droni vyzbrojení párem tříštivých kanónů. U některých dronů je jeden z kanónů nahrazen světelným značkovačem.

Droní strážní věže jsou výsadkové věže často používané k obsazení oblastí před hlavním postupem Tau. Jsou vyzbrojeni směsí zbraní bojových obleků, jako jsou zásobníky střel a plasmové pušky.

DX-4 techničtí droni jsou používáni jako obyčejní užitkoví droni, ale jsou často nasazováni na bojištích jako mechanici nebo medici. Využívají se i v městských bojích jako válečná inženýrská lest.

Neviditelný droní stíhač Remora je na dálku kontrolovaným stíhačem vyzbrojeným tříštivými kanóny a zaměřovacími střelami.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.