Vyšší dobro, Tau'va

Vyšší dobro, neboli též Tau'va, je základní princip, na kterém stojí společnost Tau. Systém Vyššího dobra stojí na kastách a snaží se o pokrok celé společnosti Tau k vyšší úspěšnosti, prosperitě a jednodušší existenci v budoucnu.

S principem Vyššího dobra byli Tau poprvé obeznámeni v průběhu Mont'au, tzv. Věku Smrti, což byla občanská válka. Právě v průběhu války sestoupili k Tau první Nadpozemští a spojili kmeny Tau pod ideu Vyššího dobra. Ten užívá dokonalé harmonie a kombinace nejsilnějších stránek různých kast, což dává zaniknout slabým místům a trhlinám, které by jinak měla jejich kultura

Během několika let byla kultura Tau podřízena Vyššímu dobru a mohla se tedy vydat na dlouhou cestu k technologickému osvícení a rozvoji. Vyšší dobro nyní provází Tau při expanzi jejich impéria. Tato filosofie dává Tau dvě hlavní ideje: rozšiřovat impérium pro Vyšší dobro a podřídit ostatní rasy a kultury obrazu Vyššího dobra - což by ovšem mohlo mít katastrofální následky. Zdá se však, že ideály Vyššího Dobra přitahují i jiné rasy, například odpadlé vojáky imperiální gardy, kteří se údajně vzdali Tau a nyní s nimi žijí ve smíru, nazýváni Gue'vesa.

V boji proti ostatním rasám velitelé Tau často nabádají nepřátelské velitele, aby přestali s marným odporem impériu Tau, díky čemuž jim bude umožněno dál v poklidu žít, pokud budou sloužit Vyššímu dobru.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.