Deathleaper

Deathleaper je unikátní Lictor, stvořený úlovou flotilou Leviathan jakožto ultimátní zbraň hrůzy. Jeho úkolem je podkopávat nepřátelskou morálku, šířit strach, úzkost a zmatek a tím zlomit vůli protivníka postavit se tyranidímu roji.

 

Historie

DeathleaperDeathleaper je znám pro své akce na misionářském světě Svatého Caspalena. Mezi muži planetárních obranných sil se začal šířit strach, když strážní a celé hlídky začali záhadně mizet, aby byli o několik dní později nalezeni s vysátými mozky.

Vojáci byli brzy natolik vyděšení, že útočili na jakýkoli stín a vrhali se po každém neznámém zvuku. Ve snaze zmenšit svůj strach ze záhadného dali neznámé stvůře jméno Deathleaper. Jak se úlová flotila Leviathan blížila, Deathleaperovi jeho instinkty napověděly, že zabitím duchovního vůdce planety, kardinála Salema, by se jen ztížilo pozření planety, protože by tím vytvořil mučedníka, což by zocelilo odhodlání lidu v odboji proti přicházejícímu roji.

Místo toho se tedy rozhodl infiltrovat kardinálovu pevnostní katedrálu a zmasakroval jeho rádce přímo před jeho očima, zanechávaje kardinála nezraněného, ale pokrytého krví a vnitřnostmi jeho pomocníků. Tento postup opakoval po deset dní, kdy pokaždé proklouzl neustále zesilovanými kardinálovými strážemi, dostal se až k němu samému, načež se ho ani nedotkl. Kardinál se stal paranoidním a nakonec zcela ztratil rozum, což naprosto zlomilo morálku Svatého Caspalenu.

A to bylo mnohem více, než by přineslo prosté zabití duchovního vůdce. Když úlová flotila Leviathan zahájila invazi, svět se utápěl v hrůze, zmatku a panice a stal se snadnou kořistí.

 

Starší pozadí (teď již částečně neplatné)

Deathleaper byl poprvé představen ve čtvrté edici hry. V kampani Pád Medusy V byl označen jako nový druh Lictora s pokročilými chameleoními schopnostmi, které mu umožňovaly být téměř naprosto neviditelným. Nebyl to jen jedinec, nýbrž celý druh. Na Meduse V se zdálo, jako by v každém úlovém roji byl alespoň jeden. Zatímco v páté edici byl Deathleaper stvořen úlovou flotilou Leviathan, byla to úlová flotila Behemoth, která mířila na Medusu V s cílem rozeset Deathleapery mezi tamní obranné síly.

Seržant Erasmus z kapituly Ultramariňáků byl přesvědčen, že Deathleaper je prvním známým tyranidím evolučním znakem. Panovaly obavy, že pokud by Tyranidi byli schopni Deathleapery nadále rozmnožovat, předvoje tyranidích rojů by byly naprosto nezjistitelné.

Na konci války o Medusu V se imperiálním silám podařilo jednoho Deathleapera zajmout, avšak unikl. Vyšetřování naznačují, že se dostal z planety na palubě transportu, zmasakroval posádku a unikl na palubě další lodi, která přijela vyšetřit, co se stalo na té první.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.