Úlová flotila Jormungandr

Úlová flotila Jormungandr byla malou tyranidí flotilou, která vstoupila do imperiálního vesmíru na severovýchodě Ultima Segmentum. Později byla zničena admirálem Vortigernem Hanrothem v bitvě o Černou mlhovinu v závěru roku 995.M41.

 

Historie 

Jormungandr nezačal jako zvláště velká úlová flotila, ale rychle nashromáždil obrovské množství biomasy z pozření nechráněných světů. Úlová flotila se rozprostřela jako nějaký obrovský had po celém sektoru Thalassi a méně než dva roky po svém prvním zaznamenaném útoku jej prakticky uzavřela. V dalších třech měsících, které následovaly, se Jörmungandr ve vesmíru přeměňoval, bránil se, když byl napaden, ale jinak zůstával nečinný. Pak náhle a bez varování se smyčky okolo sektoru začaly stahovat.

Jormungandr dával přednost jemnějším metodám než obléhacím taktikám používaným ostatními úlovými flotilami. Jeho bio-lodě málokdy vstoupily na oběžnou dráhu planety. Místo toho Jormungandr shromažďoval asteroidy a jiné vesmírné trosky, vrhal je na cílový svět v kombinaci s mycetickými sporami. Devastace způsobená bombardováním zajistila volný průchod většině spor. Každá spora, která přistála, pak vypustila Ravenery či horší bestie. Ti se okamžitě zahrabali pod zem a upadli do spánku, aby se vyhnuli odhalení. Jen když zamoření dosáhlo kritického množství, tak pak úlová flotila vyslala psychický stimul, který probudil její skrývající se služebníky, načasovajíc tak následnou celoplanetární destrukci s příchodem úlových lodí na orbit. Úlové lodě pak následně vysílaly Genestealery a Carnifexe, aby vystupňovaly zkázu.

 Jormungandr

 

Sephrax 

Místem největšího odporu byl úlový svět Sephrax. Zde planetární milice a loajalističtí mariňáci kapituly Karmínových Kastelánů bojovali na planetě s pirátskou bandou vedenou renegáty ze stejné kapituly. Když Jormungandr sestoupil na svět, obě znepřátelené strany se spojily v boji proti tyranidům. I přes to, že se podařilo výrazně zpomalit pozření Sephraxu, navzdory veškeré snaze to bylo maximum, co mohli udělat. Mawlocové se podkopali pod Sephrax a zničili základy úlových měst a pevností. Miliardy zahynuly, včetně vůdce kapituly Karmínových Kastelánů Sojaia Antira. Renegátský vůdce Krvozášť prchl před touto zkázou do svého asteroidového doupěte na orbitě, které ale bylo vzápětí celé pohlceno ohromnou úlovou lodí.

 

Megyre

GenolupičiNa kovářském světě Megyre posádkové regimenty imperiální gardy bránily posvátné manufakturní komplexy s veškerou podivnou a starodávnou výzbrojí, kterou měly k dispozici. Byly vztyčeny mohutné silové pylony, aby udržely celý roj na uzdě, ale tyranidé se prohrabali skrz pancéřovou kůru Megyru, aby je zničili zezdola. Roji se dařilo bránit se všemu, co proti němu obránci vrhali, včetně strašlivých thermo kanónů, destrukčních lan, pušek Shatterstorm a všemožných druhů experimentálních a požehnaných zbraní. Poslední naděje Megyru, mocní titáni Legio Annihilator, dokázali vybojovat dílčí vítězství, dokud Jormungandr nevyvrhl novou hrozbu - obrovitého tvora, který připomínal Trygona, ale dosahoval velikosti titána třídy Reaver s ozubenou tlamou plnou kyselinového jedu. Nestvůra si prorvala strašlivou cestu skrz Legio Annihilator, procházeje peklem palby stavěné do její cesty s neskutečnou lehkostí. Jen ohromné kanóny Basilica Mechanicus ji mohly zničit, ale smrtelné křeče bestie vyrvaly obrovské kusy hradeb Basilica, což umožnilo záplavám Ravenerů vstup dovnitř a zpečetily osud Megyru.

 

Bitva o Černou mlhovinu

Admirál Vortigern Hanroth shromáždil velkou flotilu, která se chlubila nejen největšími a nejlepšími loděmi, jaké loděnice v Bakka a Sodremundu mohly poskytnout, ale i bitevními bárkami vesmírných mariňáků a volnou aliancí plavidel menších světů. Do té se zapojilo i několik obchodních lodí, včetně dvojice obchodních lodí Demiurgů a několika typů lodí neviděných od zkázy Golgoty. Jormungandr byl nafouklý z biomasy pozřené během svého tažení a poháněl ho jediný cíl, zatímco Hanrothova flotila byla nesoudržná a jen obtížně spolupracovala. Ale imperiální loďstvo v jeho jádru bylo tak disciplinované jako jakékoli jiné v Impériu. Hanroth osobně vedl své síly do srdce roje z můstku těžkého křižníku Kruzáda. Důstojníci Telepathica nalezli řídící uzlové lodě v pavučině úlové mysli, mnozí za cenu své příčetnosti, a ty byly zničeny zuřivou palbou Kruzády a jejích doprovodných plavidel. Větší úlové lodě byly napadany útočnými týmy vesmírných mariňáků z kapituly Smrtících Přízraků. Kousek po kousku byl Jormungandr rozmetáván, ale ne dříve, než zničil plné tři čtvrtiny Hanrothovy flotily.

 

Odkaz

I přes své zničení zanechal Jormungandr v Galaxii dva trvalé následky. První byl psychologický. Vpád Jormungandru probíhal mnohem dál na severu než u jakékoli předchozí úlové flotily, což znamená, že všichni obránci Galaxie si musí hlídat své hranice, nejen ti na východním okraji. Druhý byl mnohem hmotnější. Tisíce potoků Jormungandru stále spí pod povrchem stovek světů, čekajíce jen na správný okamžik, ve kterém se probudit. Dokonce i po deseti letech má Impérium jen hrubé informace o opravdovém rozsahu zkázy, kterou Jormungandr přinesl.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.