Lahmia - město upírů

Nagash všechny své znalosti zaznamenal krví do devíti tlustých svazků z lidské kůže. Tyto knihy ovšem nebyly zničeny, jak by si někteří kněží z Nehekhary přáli. Některé z nich byly ztraceny a jedna byla tajně přenesena do Lahmie, druhého nejvýznamnějšího města Nehekhary.

Zde vládla královna Neferata, která nalezla v tomto zlém grimoáru cestu k nesmrtelnosti. Podlehla lákání věčného života a začala prokletou Nagashovu knihu studovat. Brzy se naučila temné magii, podařilo se jí objevit moc nad smrtí a záhy se z ní stal silný nekromant. Nakonec dokonce předčila samotného Nagashe a uspěla tam, kde její předchůdce chyboval, nalezla něco, co zastavilo stárnutí jejího těla: Elixír života. Královna se spojila s temnými silami, jejichž jméno by se nemělo ani vyslovovat.

NeferataPo vypití tohoto magického nápoje přestalo královnino srdce navždy bít a při životě jí drží pouze pití teplé krve. Její tělo vypadlo stále mladé, nestárlo. Takto byl stvořen první upír.

Královna potom vybrala jedenáct dalších lidí, které považovala za oddané a vhodné. Těmto dala napít svého tajného elixíru. Ti, které takto královna vybrala, vešli ve známost jako Páni upírů. Navěky nemrtví.

A tak kněží a královna vládli Nehekhaře. Brzy nalezli cestu, jak z obyčejných žen a mužů udělat slabší upíry. A to tak, že vyrobili nápoj ze své vlastní nakažené krve. Tomuto se začalo říkat Krvavý polibek.

Tito noví upíři mohli dát Krvavý polibek dalším smrtelníkům. Takto se počet upírů zvětšoval, ale s každou další generací vzniklých upírů se jejich síla snižovala. Páni upírů byli jedinci s neskutečnou rychlostí a silou a nadlidskou odolností. Měli také velké nekromantské nadání. Ale tyto vlastnosti u každého dalšího vytvořeného upíra klesaly. Upíři vládli v Lamii po staletí a obklopovali se těmito nesmrtelnými poddanými, nemrtvými aristokraty, kteří zneužívali obyčejné obyvatele města.

A nakonec, stejně jako proti Nagashovi, tak i proti upírům z Lamie se obrátili kněží z okolních měst. Lahmianská dynastie byla v kruté a dlouhé válce poražena a město Lahmia lehlo popelem.

Z původních pánů upírů přežilo vyplenění Lahmie sedm. Uprchli na sever, a když dosáhli hranic starého světa, rozdělili se. Jeden šel na východ, možná do Kithaje, další zmizel kdesi v severních pustinách chaosu a čtyři zůstali a rozptýlili se po starém světě. Tragický příběh sedmého upíra, Ushorana z rodu Strigoi bude vyprávěn později.

Každý ze čtyř mistrů byl nadán jiným talentem a každý z nich založil jeden z mocných upířích kovenů. A tak vznikly pokrevní linie upírů.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.