Mannfred von Carstein

Jestliže byl Vlad von Carstein tím fyzicky nejsilnějším z upířích hrabat, byl Mannfred tím nejprohnanějším. Někteří tvrdí, že Mannfred Vlada zradil a umožnil, aby byl pánův prsten ukraden. Když byl Vlad zabit, Mannfed se neúčastnil skrytých bojů, ve kterých se do popředí dostal Konrad. Namísto toho Mannfred cestoval a pokoušel se prohloubit své umění nekromancie. Navštívil pradávne hrobky Nehekhary a vyrval z nich tajemství kněží - lichů.

Mannfred von Carstein studoval starodávná kouzla v Knize Smrti a jeho moc nad temnou magií rostla. Nakonec ho jeho cesty zavedly do Nagashizzaru, kde se učil pod velkými mistry, kteří sloužili Nagashovi. Nikdo nemůže říci, jaké hrůzné protislužby nabídl těmto nesvatým čarodějům výměnou za jejich vědomosti. Poté, co se naučil některá z nejtemnějších tajemství člověka a magie, se Mannfred konečně vrátil do Sylvanie a převzal nemrtvé legie ve chvíli Konradovy smrti.

Mannfred von Carstein

Mannfred byl skoro stejně tak mistrným ve skrývání své skutečné podoby, jako byl Vlad.  Když hledal spojence mimo hranice Sylvanie, cestoval často Mannfred v převleku za říšského lorda s podivuhodnými rysy a havraními vlasy. Vždy se k těm, které na svých cestách potkal, choval dvorně a důstojně, jak se sluší na šlechtice z tak mocné rodiny. Když se Mannfred nacházel na vrcholu svých sil, byl jeho vzhled více než hrůzný. Prosycen energií nekromancie, jeho tvář se zkřivila a byla podobná mrtvole, a jeho kůže byla zahalena v magické energii.

Nakonec však byl Mannfred poražen a jeho armáda rozmatána na Hel Fennu. Historické záznamy říkají, že Mannferd padl, když se pokoušel ustoupit z bitvy, a tak je Hel Fenn oslavován jako pád posledního z upířích hrabat Sylvánie.
Ovšem ne všichni věří, že Mannfed byl na Hel Fennu zničen. Neustále kolují zvěsti o tom, že Mannfred von Carstein stále žije, že se znovu vrátil do čela nemrtvých armád Sylvánie. Vlastně jeden z menších básníků Felix Jaeger tvrdí, že se s ním v roce 2503 střetl na svých cestách s trpaslíkem Gotrekem Gurnissonem. Jaeger je nicméně známým zločincem a populistickým agitátorem a knihy z jeho cest jsou z velké míry vymyšlené. Existují pochyby, zda by mohl být tak mocný upír, jakým byl Mannfred von Carstein, vůbec kdy být obrácen na útěk trpasličím vyděděncem máchajícím párem stříbrných svícnů, jak se zdá, že Jaeger tvrdí.

Někteří hospodští vypravěči dokonce tvrdí, že Mannfred dorazil na hrad Drakenhof, aby vedl nemrtvou armádu proti silám Chaosu během Archaonovy invaze. Pokud Mannfred skutečně přežil, tak možná právě teď, když Císař bojuje proti armádám Chaosu, začně znovu válčit o říšský trůn.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.