Odveta Scyrahu

Není tomu tak dávno, kdy byla Odveta Scyrahu nezákonnou okrajovou organizací horlivých a násilnických elfích fanatiků. Jejich cílem bylo odstranění lidských kouzelníků a čarodějů, které považovali za odpovědné za nemoci svého druhu. Až donedávna museli pracovat v tajnosti v četných buňkách uvnitř s Iosem sousedících lidských království. Teď se ale věci změnily. Jejich cíle našly v Iosu podporu a nyní tak pro své účely disponují novými spojenci. Už dále nejsou skupinou nucenou skrývat své úmysly a začali se dokonce organizovat do armády schopné vést otevřený boj. Odveta je nyní velkou a vlivnou dost na to, aby opustila utajení doma a stala se uznávanou, náboženskou a vojenskou mocí.

Odveta si získala přístup k velké části ozbrojené moci svého národa, včetně stovek myrmidonů přivedených rodem Shyeel, stejně jako legiím dawnguard rodu Nyarr, které patří mezi nejmocnější válečníky Iosu. Zatímco velikost a rozsah jejich vojenské moci se takřka zestonásobil ze své původní úrovně, jejich armáda zůstává poměrně malou ve srovnání s těmi těch národů, které se chystají napadnout. Navíc, uvnitř Iosu rovněž soupeří o zdroje se silami určenými k obraně hranic jejich národa.

Armáda Odvety Scyrahu

To vše přinutilo Odvetu, aby převzala nekonvenční strategie, včetně unikátní doktríny střetů. Používá své síly jako kopí proti nejslabšímu místu ve zbroji svých nepřátel. Podrobný průzkum kombinovaný s jejich rychlým přerozmisťováním je klíčem ke strategii Odvety. Jejich síly jsou unikátně vybaveny pokročilou arkanikou, což jim dává nástroje k vedení tohoto typu válečnictví a takto působí jako hrozba pro mnohem větší armády, než by se mohlo zdát. Co pracuje jako výhoda Odvěty, je fakt, že lidská království vědí jen velmi málo o jejich schopnostech, zatímco jejich vlastní rozvědka pracovala velmi důsledně.

Rozhodnost iosanských vojáků je posilována vědomím, že bojují o své přežití jakožto druhu. Zamýšlejí útočit proti nepřátelům a zasáhnout tak i proti vymření svých vlastních bohů. Ve svém jádru zůstávají naprosto rozhodnou a fanaticky vedenou organizací, takovou, která má nyní přístup k mocné a sofistikované výzbroji stejně jako dostatku vojáků k vedení války proti lidstvu.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.