Warmachine

Odveta Scyrahu

Není tomu tak dávno, kdy byla Odveta Scyrahu nezákonnou okrajovou organizací horlivých a násilnických elfích fanatiků. Jejich cílem bylo odstranění lidských kouzelníků a čarodějů, které považovali za odpovědné za nemoci svého druhu. Až donedávna museli pracovat v tajnosti v četných buňkách uvnitř s Iosem sousedících lidských království. Teď se ale věci změnily. Jejich cíle našly v Iosu podporu a nyní tak pro své účely disponují novými spojenci. Už dále nejsou skupinou nucenou skrývat své úmysly a začali se dokonce organizovat do armády schopné vést otevřený boj.

Protektorát Menotha

Po celé roky jak politici, tak historici předstírali, že Protektorát Menotha není národem sám o sobě, neboť dohody, které završily Cygnarskou občanskou válku, jej technicky ponechaly v podřazenosti cygnarské vládě. V průběhu času se ale tato podřízenost ukázala být pouhou fraškou a nyní je zřejmé, že Protektorát povstal jako nejmladší z Železných království. A skutečně, zatímco starší království jako Llael padla, přežití Protektorátu se jeví jako jistější s každým uplynulým rokem.

Cryx

Schardské ostrovy se skrývají v piráty zamořených pobřežních vodách za Zlámaným pobřežím západního Cygnaru. Největší z těchto ostrovů je sídlem hlavního města říše nočních můr, Cryxu. Rozeklané, zlověstné pobřeží ostrova skrývá jeho pravou podstavu - že je zemí ještě chmurnější a zrádnější, než vypadá. Jeho kruté lesy a zpustošené hory jsou domovem ničivých trollů, ogrunů, pokřivených lidí, divokých gobberů a pokřivených míšenců.

Ord

Skalnaté západní království Ord je zemí s dlouhou historií a vlastní bohatou kulturou, ale stejně tak i regionem, který často strádá konflikty se svými mocnějšími sousedy. Ord postrádá přírodní zdroje některých velkých království, je náladovým královstvím zamlžených mokřad, promáčených bažin a únavně kopcovatých polností. Území vlastnící kasteláni žijí ze svých stád dobytka a koní, odtrženi od mas, které mají problém vůbec získat nějaké jídlo na stůl. Ordský lid je tvrdý, ale jen obtížně vyvoditelný z míry.

Llael

Běžná sekce: 

Hlavní geografická výhoda Llaelu se ukázala být jeho největší slabinou: sdílení hranic se čtyřmi královstvími s jen málo přírodními bariérami, které by komlikovaly obchod - nebo pohyb armád. Výborná obchodní pozice sloužila k naplnění kapes jistých podnikavých šlechticů a měšťanů, kteří využívali přepravu po Černé řece z Rhulu do Cygnarského zálivu. Obchodníci Llaelu byli strategicky umístěni jakožto prostředníci pro celou řadu lukrativních obchodnických organizací.

Stránky

Subscribe to RSS - Warmachine

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.