Černí Templáři

Obsah týkající se kapituly Černých Templářů.

TŘINÁCTÁ ČERNÁ KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA III.

Bitva o Cadianskou bránu
Mezitím zahájil Abaddon zuřivým orbitálním bombardováním svou dlouho očekávanou invazi Cadii. Bombardováním tak mohutným, že otřáslo dokonce i vychvalovanými Cadianskými Údernými Oddíly. A spolu s bombardováním se objevily i legie vesmírných mariňáků Chaosu, ztracení a zatracení, démoni a titáni, kteří v nevídaném množství zaplavili pevnostní svět. Cadianské síly se nicméně statečně a tvrdošíjně vrhly do boje, a to i s pomocí legendární Třinácté kompanie Hvězdných Vlků.

Útok na Cephian IV

Po jeho osvobození od bojovníků Legie Alfa v roce 343.M37 byla na planetě Cephian IV vystavěna kapitulní pevnost Černých Templářů. Byla umístěna na severním hřebeni hor Harake jakožto výchozí bod k dalším křížovým výpravám ke Ghúlím hvězdám a dále. Přes čtyři tisíce terranských let uplynuly od doby, kdy byla pevnost vystavěna a od té doby byla vždy obývána nejméně jednou křižáckou jednotkou Černých Templářů. Kapitulní pevnost byla taktéž využívána jakožto rekrutační základna, neboť lidé z Cephianu IV pocházejí z divoké bojovné kultury a dodali tak Černým Templářům řadu noviců.

Sigismund

Sigismund byl prvním kapitánem Imperiálních Pěstí během Velké křížové výpravy a pravou rukou primarchy Rogala Dorna. Během Horovy Hereze jmenoval Dorn Sigismunda prvním Císařovým šampiónem, aby bránil Císařský palác v bitvě o Terru. Po Herezi se Sigismund stal zakladatelem a prvním nejvyšším maršálem kapituly Černých Templářů.

Křížová výprava ke Ghúlím hvězdám

Křížová výprava ke Ghúlím hvězdám byla první křížovou výpravou zahájenou nejvyšším maršálem Helbrechtem poté, co se stal novým nejvyšším maršálem Černých Templářů. Bylo to nebezpečné rozhodnutí, neboť předtím se z této oblasti vrátila jen málokterá imperiální expedice.

Stránky

Subscribe to RSS - Černí Templáři

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.