Žoldáci

Obsah týkající se žoldáků.

Provincie Averland

Velkovévodství Averlandu je jednou z provincií Říše. Jeho hlavním městem je Averheim a státními barvami jsou žlutá a černá. Oblast Averlandu je vymezena řekou Aver na severu a Horním Reikem na jihu. Averland je jednou z nejbohatších provincií Říše, byť není ani největší, ani nejvlivnější, a jeho armáda je spíše známá svými okázalými uniformami.

Alcatanské Společenstvo

Život farmáře, dokonce i zámožného velkostatkáře, nebyl ve válkou roztržených zemích Tilei nikdy jednoduchý. Když se Roderigo Delmonte dostal na mizinu, nastoupil na jedinou cestu, která mu zbývala: stal se vojákem. Jeho zaměstnanci, tváří v tvář k nepřitažlivé možnosti smrti hladem, s ním bez otázek zůstali. Roderigo prodal svoji poslední a nejoblíbenější mulu a z výtěžku nakoupil chatrné brnění, několik helem z druhé ruky a hromadu mírně ohnutých pík. S trochou naleštění, několika údery kladiv a s pomocí páry z kotlíku se Roderigovi muži připravili na svou první bitvu.

Volandovi Venátoři

Voland přišel do Tilei odněkud z Říše. Nějaký čas byl pouze jedním z velkého množství žoldáckých hrdinů najatých Tileánci v jejich nekonečných válkách. Domohl se vyššího věhlasu jako velitel skupiny nájemných rytířů, zvaných Venátoři, což v Dolní Tilei znamená lovci. Pohnutky Volanda a jeho bratrů rytířů by snad ani nemohly být více odlišné od bretonských ba dokonce i od říšských rytířských tradic! Jsou to vojáci štěstěny zajímající se jen o dvě věci, jmenovitě peníze a jejich utrácení. Jsou to zkušení jezdci, jejichž bleskový útok dokáže rozptýlit sebehlubší formaci.

Střelci Miragliana

Střelci už pod různými kapitány existují po sto a více let. Když jeden kapitán padne nebo odejde do výslužby, nejstarší žijící střelec převezme velení a regiment může pokračovat. Regiment vždy nabírá své vojáky v Miraglianu a vrací se do svého domovského města znovu a znovu, aby doplnil své řady a utvrdil rodinná pouta. Každý nováček musí dokázat své střelecké umění zásahem do hlavy knížete umístěné na zlatém dukátu. Tato mince je samozřejmě usazena ve středu cíle ve vzdálenosti 300 kroků. Přijatí nováčci si pak neustálým cvičením ještě dále vybrušují své střelecké umění.

Stránky

Subscribe to RSS - Žoldáci

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.