Ogří království

Obsah týkající se ogřích království.

Konec věků: Počátek konce

„Mrtví povstávají,
království padají,
Chaos vládne.
Toto je Konec věků.“

Temní bohové si rozhodli, že už si nechtějí se světem Warhammeru pohrávat. Jsou rozhodnuti jej získat jednou provždy. Po celém světě se otvírají portály plné krvelačných démonů, z nebe prší meteorický déšť chaotitu a mezi obyvatelstvem se šíří mutace.

Na nebi se zjevila dvouocasá kometa, pro mnohé znamení naděje. Ve skutečnosti ale zvěstovatel změny pořádků. Neboť svět Warhammeru čeká největší zkouška v jeho dějinách.

Yheteeové

Smečky Yheteeů obývají nejvyšší svahy Truchlivých hor a mezi jejich vrcholky vytvářejí svou polo-kmenovou společnost. Tato chlupatá stvoření jsou v zasněženém prostředí hor téměř neviditelná. Yeheteeové vyzařují auru chladu tak silnou, že jakékoli oběti, na kterou zaútočí, z toho tuhnou svaly a zamrzají klouby. Tato schopnost tak dělá z většiny zvířat snadnou kořist k ukojení Yheteeho hladu.

Gnoblaři

Gnoblaři jsou malou, slabou a celkově hloupou formou goblinů. Ogři z Truchlivých hor si je obvykle drží jako sluhy, mazlíčky či otroky. Typický gnoblar je obvykle velmi malý (o stopu menší než běžný goblin), s tenkými končetinami a neproporčně velkým nosem a ušima.

Ohňobřich

OhňobřichOhňobřichové jsou řvoucí spalující kněží ogřího božstva známého jako Ohnivé Hrdlo. Stejně rychle se veselící jako rozhněvávající, ohňobřichové jsou upovídanými a vitálními jedinci, kteří jsou pohotově vítáni v každém ogřím kmeni. Když je rozpoután hněv ohňobřicha, dokáže vydechnout mračno stoupající plamene tak divokého, že dokáže v sekundách roztavit kroužkovou zbroj.

Jízda na Mournfangzích

Vysoko na svazích Truchlivých hor žije v jeskyních sídlící bestie, která vždy přitahovala pozornost ogrů - Mournfang. Ogři tyto netvory se pokoušeli zajmout a zlomit v jízdní zvířata už od doby, kdy se s nimi poprvé setkali, až nakonec, po mnoha staletích marných pokusů, uspěli. Poháněni svalnatými boky, Mournfangové se vrhají směrem k nepříteli rychlostí větší, než by se z jejich svaly pokrytých těl mohlo odhadovat, vůbec nezpomalováni ohromným ogrem či sedlem na svých chlupatých zádech.

Stránky

Subscribe to RSS - Ogří království

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.