Orkové a goblini

Obsah týkající se orků a goblinů ve světě Warhammer Fantasy Battles.

Konec věků: Moc trpaslíků

Thorek Železočelo, nejmocnější z trpasličích runových lordů, vedl velkou expedici neznámými tunely podzemní trpasličí cesty. Runový kámen, který nesl, ho vedl podivně neporušenými tunely k místu, na kterém tušil, že se skrývá něco mocného. Možná jeden z nejvzácnějších trpasličích pokladů. Thorek podvědomě cítil, že musí spěchat. Svět se měnil a kdesi daleko se zrodilo něco strašlivého.

Trolové

Trolové jsou obrovská humanoidní monstra, stejně tak bezduše hloupá jako drtivě silná. Trolové se na svých výpravách obvykle přidávají k potulným armádám zelenokožců. Ve velkých počtech je lze najít v Trolích zemích nebo Chaosem přesycených oblastech poblíž Pustin Chaosu. Trolové jsou zřejmě dílem Chaosu, s jeho korumpujícím vlivem hrajícím hlavní roli v jejich původu. Věří se, že trolové a ogři jsou příbuzní, s tím že trolové jsou v jádru zdegenerovanější než ogři.

Konec věků: Pochod Neferaty

Daleko na severu Hor konce světa Neferata cítila blížící se Nagashův příchod. Do jejího paláce na Stříbřitém vrcholu se sbíhaly zprávy od jejích četných špehů a paní klamu a šálení věděla velmi dobře o Mannfredově a Arkhanově spojenectví. Tušila, že Mannfred doufá, že bude moci využít znovuzrozeného Nagashe ke svým vlastním cílům. A věděla, že v tomto selže. Stejně tak ale věděla, že Nagash nepovstane v plné síle, neboť znala skutečný původ Aliathary a tušila, že Rituál nebude mít svoji plnou moc.

Konec věků: Počátek konce

„Mrtví povstávají,
království padají,
Chaos vládne.
Toto je Konec věků.“

Temní bohové si rozhodli, že už si nechtějí se světem Warhammeru pohrávat. Jsou rozhodnuti jej získat jednou provždy. Po celém světě se otvírají portály plné krvelačných démonů, z nebe prší meteorický déšť chaotitu a mezi obyvatelstvem se šíří mutace.

Na nebi se zjevila dvouocasá kometa, pro mnohé znamení naděje. Ve skutečnosti ale zvěstovatel změny pořádků. Neboť svět Warhammeru čeká největší zkouška v jeho dějinách.

Stránky

Subscribe to RSS - Orkové a goblini

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.