Vesmírní mariňáci-BFG

Vesmírní mariňáci v BFG

Gothická válka

Gothická válka, neboli 12. černá kruzáda Abaddona Ničitele, byla rozsáhlým tažením vedeným silami Chaosu v sektoru Gothic, který byl po několik let odříznut warpovými bouřemi od okolního vesmíru. Během tohoto konfliktu zemřely miliardy a planety byly drceny v prach, to vše jako zvrhlá choutka nejvyššího vojevůdce Chaosu, Abaddona.

 

139-142.M41 Známky temnoty (1. část, 2. část)

Gothická válka: 152-160.M41 Závěrečné roky

S Abaddonovou flotilou pryč, obrátila se pozornost imperiálního námořnictva na ostatní chaosácké flotily. Warpové bouře se uklidnily na svoji takřka normální úroveň a do sektoru Gothic putovalo množství lodí.

 

Zdrcující síly

Gothická válka: 150-151.M41 Vzkříšení Impéria II.

Zničení Tarantisu

Stejně jako Ravensburg nikdy neuvažoval o porážce, zdá se, že Abaddon byl stejně tak zdráhavý vzdát se toho, co vyhrál. Se dvěma, možná třemi, pevnostmi Blackstone pod jeho velením, byl to Abaddon, kdo byl největší hrozbou pro imperiální světy v sektoru Gothic. Jak moc velké nebylo uvědoměno až do útoku na systém Tarantis. Ležící na okraji sektoru Gothic, byl Tarantis obvyklým shromažďujícím místem pro lodě vstupující nebo opouštějící region ze sektoru Tamahl a bylo to tady, kde se Abaddon pokusil zarazit přicházející příliv posil.

Gothická válka: 150-151.M41 Vzkříšení Impéria I.

Po prvních sedm let Gothické války bojovalo Impérium defenzivně na své rozlehlé bitevní linii. Jak rok 150.M41 přešel v rok 151.M41, lord admirál Ravensburg se rozhodl přenést boj k nepříteli a vyrvat to, co bylo vzato.

 

Bitva o Gethsemane

Gothická válka: 144-149.M41 Válka pokračuje

Po celém sektoru Gothic se střetávaly chaosácké a imperiální flotily. Po pět let bitvy pokračovaly, s krvavou daní na obou stranách šplhající do milionů. Planety byly napadány a znovuzískávány, flotily přepadávány, základny pod útoky a všechno v době, kdy byl sektor izolován od jakékoli vnější pomoci.

 

Masakr mezi hvězdami

Stránky

Subscribe to RSS - Vesmírní mariňáci-BFG

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.