Temní eldaři

Obsah týkající se temných eldarů.

Commorragh, Temné město

Uživatelská sekce: 

"Nohsledi Temného města nikdy nepřiznají, že to neutěšitelný hlad v jejich středu je to, co je žene do takových výšin krutosti. Místo toho tvrdí, že konají jen podle svých vlastních tužeb. Některým z nich se o tom dokonce podařilo přesvědčit sebe samé. Popravdě, pokud se naši bratranci v Síti cest neustále nesytí jen na extrémních emocích, postupně upadnou, zanechávaje za sebou jen slupku bez duše. My ze světoletů odmítáme všechny takové tužby a díky tomu se oni stávají něčím méně, než jsme my. Možná jsou to ale ti, které necháme vymizet, těmi šťastlivci."

Jorunská odplata

Jorunská odplata (143.M41) byla imperiální vojenskou kampaní vedenou kapitulou vesmírných mariňáků Vyjících Gryfů proti zradě generála Joruna z 15. bitevní skupiny imperiální gardy Heraklonských obrněnců. Celá tato skupina měla být na cestě, aby posílila linie v Gothické válce, ale namísto toho se roku 109.M41 vzbouřila a povraždila zástupce Komisariátu ve svých řadách. Impérium se rozhodlo konat plnou silou, neboť se ukázalo, že v kořenech této proradnosti mají prsty cizáci známí jako temní eldaři.

Útok na Cephian IV

Po jeho osvobození od bojovníků Legie Alfa v roce 343.M37 byla na planetě Cephian IV vystavěna kapitulní pevnost Černých Templářů. Byla umístěna na severním hřebeni hor Harake jakožto výchozí bod k dalším křížovým výpravám ke Ghúlím hvězdám a dále. Přes čtyři tisíce terranských let uplynuly od doby, kdy byla pevnost vystavěna a od té doby byla vždy obývána nejméně jednou křižáckou jednotkou Černých Templářů. Kapitulní pevnost byla taktéž využívána jakožto rekrutační základna, neboť lidé z Cephianu IV pocházejí z divoké bojovné kultury a dodali tak Černým Templářům řadu noviců.

Stránky

Subscribe to RSS - Temní eldaři

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.