Lizardmeni

Obsah týkající se lizardmenů.

Konec věků shrnutí: Napadení Lustrie

(pozdní 2524 imperiálního kalendáře)


"Viděla jsem pád světa, Morrslieb, prokleté oko, narůstá na karmínové obloze. Magie sílí a realita ustupuje, nechávajíc ve svých stopách jen šílenství. Havěť zanechává svého kousání a hrne se na povrch, odpovídajíc na volání svého rohatého pána. První, co padne, budou chrámy Pradávných, opuštěny svými obránci, kteří vědí, že konec se blíží."

- Lileath, bohyně proroctví

Konec věků: Počátek konce

„Mrtví povstávají,
království padají,
Chaos vládne.
Toto je Konec věků.“

Temní bohové si rozhodli, že už si nechtějí se světem Warhammeru pohrávat. Jsou rozhodnuti jej získat jednou provždy. Po celém světě se otvírají portály plné krvelačných démonů, z nebe prší meteorický déšť chaotitu a mezi obyvatelstvem se šíří mutace.

Na nebi se zjevila dvouocasá kometa, pro mnohé znamení naděje. Ve skutečnosti ale zvěstovatel změny pořádků. Neboť svět Warhammeru čeká největší zkouška v jeho dějinách.

Děsivý saurian

Ze všech plazích hrůz, které obývají v džungli zahalený kontinent Lustria, jsou děsiví sauriani jedněmi z těch nejobávanějších; jsou dozvukem pradávných dnů, ve kterých obrovité bestie, jako jsou i oni sami, bojovaly s předky draků o nadvládu nad světem. Obrovití tvorové, větší než tyčící se carnosauři, děsiví sauriani jsou počtem vzácní a pro lizarmeny posvátní. Zuřivost se kterou prorážejí zapáchající džunglí je krocena jen magickou mocí ceremoniální zbroje, která je zdobí. Bez tohoto vybavení je dokonce ani moc Slann nedokáže udržet na uzdě.

Dračí ostrovy

Dračí ostrovy jsou souostrovím v Moři děsu, ležícím východně od Jižních zemí a jižně od Truchlivých hor. Jejich území je obýváno lizardmeny - konkrétně saury a skinky, ovšem žádnými slann. Kontakt s jejich pány byl přerušen před mnoha stoletími a lizardmeni na ostrově se navrátili bez vedení kněžských mágů k animalistickému barbarství.

Stránky

Subscribe to RSS - Lizardmeni

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.