Původ Chaosu

Nikdo doopravdy neví, jaký je původ Chaosu ve světě Warhammeru. Dokonce i dlouho žijící učenci elfů mohou pouze spekulovat o tom, odkud poprvé přišly síly Chaosu. Válka, hladomor, přírodní pohromy a ničitel známý jako čas rozdrtili takřka veškeré důkazy o kořenech Chaosu.

Co je známo, je to, že ve vzdálené minulosti byl svět Warhammeru navštíven pradávnou rasou cestovatelů mezi hvězdami. Tito Pradávní dorazili na svět a brzy vystavěli dvojici bran vznášejících se nad jižním a severním pólem. Tyto brány byly napojeny na jejich přepravní síť, která jim umožňovala takřka okamžitý přesun mezi bránami.

Jak ale čas plynul, brány se zhroutily a vychrlily oblak prachového chaotitu (zelené krystalické substance utvořené ze zhmotnělé temné magie, která je silně mutagenní a vysoce volatilní) vysoko do atmosféry, ze které začal padat po celé planetě, způsobujíc hrozivé mutace a dávajíc vzniknout mnoha ze strašlivých tvorů, které dnes obývají svět Warhammeru (jako jsou trollové, skaveni, bestiáci a další).

Když se brány zhroutily, prorvaly rovněž díru do přediva prostoru, umožňujíce vstoupit energii Chaosu z Aethyru, paralelní dimenze, ve které sídlí bohové Chaosu. Služebníci těchto bohů začali vplouvat skrze nově vytvořený průchod, už dále nekontrolovaný bránou Pradávných, a zahájili tažení na dobytí tohoto světa. Po stoletích démonických vpádů do fyzické roviny se se vzestupem nových ras světa začaly síly Chaosu stahovat do severních Pustin Chaosu.

Khornův démon

Později vznešené elfové, po Prvním a Druhém velkém vpádu Chaosu, vytvořili systém menhirových kamenů okolo Ulthuanu, který měl sloužit k vysávání chaosácké energie plynoucí z portálů do Panství Chaosu na pólech a zapečetění většiny z nestabilních energií Chaosu do oblastí okolo pólů.

Byť tento čin z velké míry omezil schopnost démonů objevit se na jakémkoli místě si přejí, magická energie, byť vysávaná na snesitelnou mez, stále prostupuje světem Warhammeru a démoni jsou nadále běžně vídáni při taženích velkých armád Chaosu.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.