Ordo Malleus

Ordo Malleus tvoří tajný řád uvnitř Inkvizice. Jeho role je velmi specifická. Inkvizitoři z řádu jsou lovci démonů. Jejich posláním je vykořenit démonickou činnost a bojovat s démonickými silami v jakékoli formě. Jenom mentálně nejnezlomnější a fyzicky nejsilnější z inkvizitorů jsou určeni pro tento svízelný úkol. Bojovat s démony tváří v tvář nebo na poli psychické energie vyžaduje zvláštní síly a schopnosti. Většina inkvizitorů z řádu jsou psykeři a ti, kteří nejsou, mají obrovskou mentální odhodlanost.

Je ovšem jasné, že identita inkvizitor Ordo Malleus je udržována v tajnosti, ale to není tak snadné, když musíte bojovat s démony. Když jsou členové řádu nuceni účastnit se vyšetřování, mohou používat oděv, který skryje jejich podobu. Tak zůstává jejich totožnost neznámá.

Řád je uzavřená organizace uvnitř Impéria, její činnost a existence je zahalená tajemstvím. Inkvizice zachází daleko, aby  většině lidstva utajila existenci Chaosu a jeho pokřivených služebníků. Císař a jeho rádci se bojí, že taková znalost by byla velkým lákadlem pro lidstvo a Chaos by byl posílen. Pokud zmiňujeme řád, tak vždy jako hlídacího psa samotné Inkvizice. Jeho úkol jako elitních (a jediných) lovců démonů v Impériu je koneckonců mnohem vážnější a zlověstnější.

Řádu je velmi prastarý a předchází upoutání Císaře na jeho Zlatém trůnu. Řád byl původně ustaven ke kontrole myšlenek a jednání Inkvizice samotné, ale nyní je také určen k hledání a ničení všech známek Chaosu v Impériu. Jeho hlavními cíli jsou nájezdníci z odpadlých legií, pakty uctívačů Chaosu, které nakazily Impérium a Sensei, kteří jsou považováni za velké nebezpečí pro dobrý chod Impéria. Narozdíl od zbytku Inkvizice má řád pevnou a formální hierarchii. Je řízen radou 169 mistrů, kteří mají právo přímé audience u Císaře. Jejich autorita dokonce převyšuje i mistra Inkvizice, který již byl nejednou mistry řádu sesazen a popraven. Pod mistry jsou proktoři a nižší proktoři, z nichž každý řídí komoru řádu. Komory, pojmenované po svém zakládajícím proktorovi, jsou základní jednotkou řádu. Řadovými členy těchto komor jsou výkonní inkvizitoři. Stejně tak jako v Komoře teorie a historie slouží inkvizitoři historici. To jsou starší členové řádu, kteří již nedokáží nést břemeno aktivní služby kvůli špatnému zdraví nebo neduživosti. Ti jsou přiřazeni na výzkumné a kontrolní projekty v ohromných knihovnách Administratoria.

Počet výkonných inkvizitorů a historiků v komoře se liší od několika členů v Komorách teorie a historie (kteří jsou zaměstnáni výzkumem) do stovek členů v některých Výkonných komorách (správa sektorů řádu v poli). Ordo Malleus jedná přímo pod zárukami samotného Císaře a má úplně volnou ruku. Výkonný inkvizitor řádu může ke splnění svého úkolu požadovat cokoliv. Žádná vysvětlení nejsou třeba, Imperiální úředník tváří v tvář inkvizitorovi Ordo Malleus musí ustoupit. Nejčastějším požadavkem výkonných inkvizitorů jsou jednotky pro podporu jejich akcí. Takové jednotky pod vedením výkonného inkvizitora nikdy nepřežijí, ale jednotkám sloužícím řádu jsou udělena posmrtná vyznamenání.

Inkvizitoři Ordo Malleus jsou povoláváni z řad Inkvizice, ale jsou cvičeni a kondiciováni na mnohem vyšší úrovni. Řád je pyšný na psychické schopnosti svých členů. Více než 75% inkvizitorů řádu má psychické schopnosti dostatečně silné, aby podstoupili rituál svazující jejich duši s Císařem. Členové řádu upřednostňují jednoduchý a tajemný oděv. Nosí na své zbroji černé, volné hábity s velkými kápěmi, které skrývají jejich tváře ve stínu. Obrazové elektování (druh tetování) je tradičním, i když neoficiálním, doplňkem oděvu řádu. Protože obrazové elektování vypadá, že se pod kůží majitele hýbe, může být jeho přítomnost dosti rušivá. Podle tradice májí inkvizitoři Ordo Malleus jedno elektování za každého člena odporu, kterého objevili a vymítili, a není neobvyklé, že úspěšní inkvizitoři jsou pokryti elektováním od hlavy k patě. Vzhled řádového elektování je stejný po generace a motivy jsou vždy variace na démonické výjevy a démony, nepřátele řádu. To dělá z elektování členů Ordo Malleushrůzostrašnou podívanou. Znak řádu, imperiální orel držící hůl a sekyru, je obvykle zobrazen na rameni nebo na hrudi. Proktoři a mistři jsou vždy psykeři a jsou vybaveni silovými zbraněmi ukazujícími jejich autoritu.

Řád má k dispozici na stálo připojenou kompletní kapitulu Legiones Astartes. Šedí Rytíři, jak si říkají, jsou kapitula vytvořená během neregistrovaného zakládání krátce po (oficiálním) Třetím zakládání. I když se technicky jedná o příslušníka mariňáků Adeptus Astartes, Šedí Rytíři jsou pro všechny případy a vztahy část Inkvizice. Jsou uvedeni v seznamu Třetího zakládání a podle instrukcí samotného Císaře byli vytvořeni jako kapitula číslo 666. I přesto nebyli nikdy připojeni k jakýmkoli mariňákům a podle tradice je jejich kapitulní mistr vždy inkvizitor Ordo Malleus místo příslušníka vesmírných mariňáků. V důsledku toho jsou Šedí Rytíři „Komorou boje“ řádu a příležitostně se tak i označují.

edí Rytíři jsou plně schopní jako jakákoli jiná kapitula vesmírných mariňáků. Jsou speciálně cvičeni, aby odolali všem psykerům kromě těch nejsilnějších a nejodolnějších, věc která je nutná k prevenci jakékoliv démonické kontaminace. Výsledkem toho je, že jen několik Šedých Rytířů nemá nějaké psychické síly. Jejich výcvik a chirurgické rituály jsou mnohem pečlivější než u běžných vesmírných mariňáků. Rekruti jsou kondiciováni ignorovat bolest a strach, a podstupují neurologické operace, které izolují a přemosťují jejich centra strachu. Jsou vystaveni přírodním psykerům, mutantům a deviantům všeho druhu. Jsou trénováni k tomu, aby je zničili bez známky zaváhání. Tento trénink vytváří přísně disciplinovanou a ovládanou mysl, pro kterou je přítomnost démona menším šokem než pro normální bytosti. Jejich život je odříkáním a spartanskou čistotou, naplněný obřady k posílení mysli a srdce proti hrůzám, kterým musí čelit. Šedí Rytíři jsou tak naplnění vírou a posláním, že se ostatním kapitulám vesmírných mariňáků o tom ani nesní. Často je dopřána audience u Císaře celým kompaniím Šedých Rytířů, což je privilegium normálně rezervované pro Adeptus Custodes. Tato extrémní opatření byla a jsou účinná: během 10.000 let boje proti temnotě ani jeden Šedý Rytíř v bitvě nezaváhal ani nezradil Císaře slovem či skutkem. Podporou tohoto ducha je nejlepší vybavení Impéria. Šedí Rytíři dostávají jenom to nejlepší mariňácké vybavení, společně s inovovanými a bitvou ověřenými novinkami přednostně před ostatními jednotkami vesmírných mariňáků.

Jenom Šedí Rytíři přežívají ve službách Ordo Malleus. Všechny ostatní jednotky umírají, pokud jsou k němu přiřazeny. Důvod k nepřežití je jednoduchý: všechny jednotky, kterým velel výkonný inkvizitor byly vystaveny působení démonů. Tím pádem poznaly jedno z nejpřísněji střežených tajemství Impéria, existenci démonů a strašlivou hrozbu Chaosu. Ti kteří přežijí bitvu nebo kampaň jsou popraveni, se všemi poctami, krátce poté. Jsou postradatelní, a celé imperiální regimenty a kompanie byly řádem odstraněny.

Nejlepším příkladem bylo ukončení Nexxaské Exkuplace (M40.561). Celá imperiální armáda bránila vpádu odpadlých legionářů z kapituly Císařových Dětí. Když byla invaze zažehnána, byli vojáci zničeni orbitálním bombardováním z válečné lodi Ordo Malleus. Imperiální záznamy byly pozměněny, aby to vypadalo, že za zničení armády byli odpovědní eldaři. Jedinou obecnou výjimkou z této politiky tajného vymýcení jsou jednotky Adeptus Astartes. Poprava vesmírného mariňáka se jeví plýtváním. Jednotky vesmírných mariňáků jsou spíše v nutnosti podrobeny výplachu mozku než smrti: jsou zabity jejich vzpomínky než jejich těla. Výplach mozku odstraní jakékoliv a všechny vzpomínky na pravý účel Ordo Malleus, ale je poté nutno, aby obět podstoupila kompletní nový výcvik. Mariňáci s vymytým mozkem se nemůžou ani sami nakrmit, natož pak bojovat za Impérium. Jediní Adeptus Astartes, kteří dokážou uchovat tajemství tajné války řádu proti Chaosu stejně jako jakýkoliv inkvizitor, jsou Šedí Rytíři.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.