Fyziologie orků

Orkové jsou spojením zvířete a houby na té nejzákladnější úrovni. Orčí zvířecí část žije v úplné harmonii s jejich houbovou částí a každá doplňuje tu druhou a dohromady vytváří silného a odolného tvora. Příkladem pro to je porovnání orka s člověkem. Zdá se, že houbová složka orků jim dovoluje vypustit komplex vnitřních orgánů, imunitní systém a reprodukční anatomii. To orkům umožňuje snížit počet případných fatálních zranění, což dále vylepšuje jejich schopnost přežití. Orčí zvířecí část dále vytváří na smečkách založený všežravý růstový vzorec (orkové spoléhají jeden na druhého při lovení jídla ve skupinách). Nejzajímavějším rysem je nicméně nepřítomnost jakékoli známky evoluce či evolučního procesu. To naznačuje, že orci mohli být vytvořeni, nebo vypěstováni, jako výsledek vysoce pokročilého biologického inženýrství. Pokud je to pravda, je to možná důvod, proč orkové představují ultimátní bojovníky; silné, tvrdé, vytrvalé a agresivní, to vše s biologickou stavbou, která je v tom podporuje.

OrkNejvíce zjevným rysem orků je jejich zelená kůže. Kombinovaná s jejich zelenou krví, magos biologis přišli k závěru, že spíše než aby spoléhali na příjem výživy ve formě jídla, mají orkové primitivní schopnost fotosyntézy. To jim dává děsivou výhodu nad jinými rasami, protože mohou redukovat zásobovací linie jen na munici a palivo či další válečné potřeby, ale bez nutnosti transportovat rychle se kazící potraviny. Orčí krev je také zajímavá, protože obsahuje nespočetné různorodé houbovité organismy a má vysoký obsah chlorofylu, se stopami uhlíku a mědi. To může způsobovat zelenou barvu krve a napovídat tomu, že fotosyntéza v orčí struktuře hraje významnou roli.

Orčí hlava je, stejně jako u mnoha cizáků v galaxii, stavbou podobná lidské lebce, ačkoliv má jiné tvarování a barvu. Zuby napovídají o všežravém či oportunistickém způsobu existence, což odpovídá jejich stylu života ve smečkách. Lebka, stejně jako mnohé části orčího těla, je mnohem mohutnější než lidská, což jí dává odolnost mnohem větší než u porovnávaného druhu. Špičáky, jasně viditelné na orčí tváři, se jen nepravděpodobně vztahují k orčí konzumaci jídla (ačkoli orkové provádí fotosyntézu, také konzumují "běžné" jídlo) a jsou mnohem více pro ozdobu nebo boj, pravděpodobněji to druhé. Orkové mají špičaté uši jako eldaři, ačkoli mají malou hustotu nervových svazků, což naznačuje ten nejzákladnější přístup při vytváření orků. Všechno tohle dává orkům jednoduché, efektivní a odolné tělo, což jim umožňuje bojovat více než dobře. Orčí vnitřní orgány, jak už bylo poznamenáno dříve, jsou jednoduché a efektivní, hodně spoléhající na své houbové součásti. Orkové mají velký vícekomorový žaludek, který vyživuje primitivní ledvinový systém. To v kombinaci s dutinou naplněnou "houbovitou polévkou" (která plní funkci náhrady biochemických orgánů - jater, ledvin, sleziny, slinivky atd.) dává orkům neskutečně silný vnitřní systém, ačkoli z hlediska fungování poměrně primitivní.

Orčí kosti jsou silné, tvrdé a odolné, což jim umožňuje vydržet nárazy ve vysoké rychlosti bez zlomenin či jiných škod. Jejich struktura je podobná jako u lidí, jen jádro obsahuje porézní houbovitý základ, který nahrazuje lidskou dřeň. Orčí mozek je poměrně velký, strukturou podobný lidskému nebo eldarskému. V něm překvapivě není obsažena houbová ani rostlinná složka. Nejrozvinutější částí je starý mozek, který kontroluje základní funkce, které jsou zodpovědné za jejich přirozenou agresivitu a metody lovu ve smečce.

Nakonec, tělo orků je, jak už bylo řečeno, naplněnou houbovitou hmotou, která zřejmě také chrání tu trochu orgánů, které orci mají. Na orčím těle je také několik laloků, pravděpodobně určených k absorbci kyslíku. Struktura a forma orčího těla poskytuje silný, odolný a pružný systém, který ale funguje jen na velmi nízkém stupni složitosti. To naznačuje, že orkové jsou geneticky vytvoření k boji. Jejich svaly jsou extrémně silné a jejich mohutná těla mohou vydržet kruté zacházení.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.