Skalnaté západní království Ord je zemí s dlouhou historií a vlastní bohatou kulturou, ale stejně tak i regionem, který často strádá konflikty se svými mocnějšími sousedy. Ord postrádá přírodní zdroje některých velkých království, je náladovým královstvím zamlžených mokřad, promáčených bažin a únavně kopcovatých polností. Území vlastnící kasteláni žijí ze svých stád dobytka a koní, odtrženi od mas, které mají problém vůbec získat nějaké jídlo na stůl. Ordský lid je tvrdý, ale jen obtížně vyvoditelný z míry. A rozptýlení hledá spíš v písních, hazardu a pivu, než nadávání na životní nespravedlnosti.
Lid Ordu zahrnuje Thuriánce na jihu smíšené s větší majoritou těch, kteří jsou potomky starého království Tordor, proslaveného svými mocnými válečnými loděmi - a vábení moře je stále mezi lidmi sídlícími v této zemi velmi silné. Ordská pobřežní města jsou námořníkovým rájem a tento národ se pyšní těmi nejlepšími námořníky, kteří kdy žili. Ordské královské námořnictvo je považováno za rovnocenné i těm mocnějších silám Immorenu.
Rovněž ordská armáda je široce respektována navzdory své menší velikosti a zastaralé výzbroji v porovnání se severními a jižními silami. Její vojáci jsou považováni za stejně tvrdé jako trolové a mají kuráže na utrácení, ovšem chudoba Ordu se odráží ve větším spoléhání se na jednodušší vybavení a širokém využívání defenzivních taktik jako jsou pevná palebná postavení kanónů a využívání obtížného terénu proti potenciálním agresorům.
Moudrý vládce Ordu, král Baird II., přijal opatření na zlepšení vybavení sil země a utrácí hubené bohatství svého národa, aby posílil jak námořnictvo, tak armádu jistými vylepšeními. Ovšem zůstávání neutrálními ve větších konfliktech stále zůstává zásadním pro přežití tohoto národa. Khador často přichází, aby chňapal po nohách Ordu jako vlk po zvěři, ale Ordové už dlouho drží své mocné hranice a snaží se vyhnout jakýmkoli nutným způsobem osudu Llaelu.
Být neutrálním má i další výhody, neboť ordské obchodnické domy mají velký užitek z obchodu po celé oblasti mezi stranami, které by sami mezi sebou jinak nechtěly spolupracovat. Jistá města tohoto státu se stala oblíbenými místy žoldáků a nájemných mečů všeho ražení. Podobně, uprchlíci z válkou stíhaných území často prchají do Ordu, přinášejíce s sebou svá změní a znalosti. A pro národ postrádající přírodní bohatství, se výměna informací stává průmyslem sama o sobě.