Pozemní síly Britského království

Pokud se o nějakém národu dá říci, že zahájil moderní dobu, pak je to nepochybně Britské království. Bylo to právě zde, v polovině 17. století, kde započala industrializace; zahájena, jak už to u pokroku často bývá, válečnou agónií. Bylo to zde, kde byly poprvé vybudovány lodě ze železa, kde byl poprvé spuštěn parní stroj, kde byla vyzkoušena železnice. Takřka jakýkoli technologický pokrok, který dnes svět považuje za samozřejmý, má své kořeny v nedávné historii Británie.

Britské království

Britské království bylo prvním národem na světě, který nasadil do bitvy pozemní lodě, a to v roce 1815 proti Prusům. Kombinace pokročilé technologie a uvědomění, že se nemohou Prusům rovnat v rovině pouhých počtů, vedla britské inženýry k vynalezení těchto ohromujících zařízení jakožto způsobu, jak srovnat šance při boji proti početně silnějšími nepříteli. A jejich dopad byl takový, že nakonec přinutil britskou vládu reorganizovat v roce 1826 celou armádu do podoby, jakou má dnes.

Pozemní námořnictvo Británie, nikdy veliké a skládající se takřka zcela z dobrovolníků, je vysoce vycvičenou, elitní a moderní silou. Brigády Britského království jsou po celém světě známy pro svou schopnost postupu proti nepříteli, odrážení toho nejhoršího z palby skrze kombinaci silného pancíře a energetických štítů, předtím, než namíří své mocné zbraně proti nepříteli a rozdrtí vše, co se jim postaví.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.