Wookieeové

Wookieeové či, přeloženo z jejich jazyka, Lid Stromů, jsou jedním z nejznámějších ras bytostí univerza Star Wars. Jsou to běžně dva metry vysocí humanoidní tvorové s dlouhou srstí, kteří pochází z planety Kashyyyk. Kashyyyk je planetou s horkým klimatem, která je pokrytá bažinami a lesy. Nicméně jejich srst umožňuje Wookieeům poměrně komfortně žít i na ledových světech - jako je Ilum či Hoth.

Wookiee

Wookieeové mají přirozeně dlouhý život, známky stárnutí se u nich neprojevují dříve než po jednom století. Jsou schopni se naučit cizím jazykům, ovšem kvůli své fyziologii jimi nemohou mluvit. Jejich vlastní jazyk Shyriiwook se pak skládá z různých vrčení a vytí - a není tak jednoduchý na naučení pro někoho, kdo není Wookiee. Přestože to bylo vzácností, i Wookieeové se mohli stát rytíři Jedi.

Technologicky jsou Wookieeové zdánlivě zaostalejší, nicméně opak je pravdou. Jsou schopni bez problémů pracovat s moderními technologiemi a jejich schopnost je spojovat s přírodními materiály je nesrovnatelná s jakoukoli jinou rasou. Co se týče boje, ten Wookieeové nijak nevyhledávají - nicméně, když jsou skutečně rozčíleni, propadnou nebezpečnému vzteku, ve kterém jsou strašlivými soupeři.

Jakmile se Kashyyyk stal členem Galaktické republiky, rychle stoupal po žebříčku, až se stal jedním z jejích nejváženějších členů. Během závěrečné fáze Klonových válek byl Kashyyyk napaden a velení obrany převzal mistr Jediů Yoda. Po pádu Galaktické republiky byla zahájena blokáda Kashyyyku a mnoho Wookieů bylo zotročeno kvůli své velké síle a posláno v podstatě na smrt do dolů na planetě Kessel či na různé stavební práce - včetně Hvězdy Smrti. Nejznámějším Wookieem byl Žvejkal (Chewbacca), parťák Hana Sola a jeho kopilot, který se účastnil Galaktické občanské války na straně Rebelů.

Běžná sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.