Trpaslíci Chaosu

Obsah týkající se trpaslíků Chaosu.

Býk pohromy

Chmurné Temné země, ve kterých si trpaslíci Chaosu vytvořili svůj domov, jsou strašlivým a odpudivým místem a plemeništěm mnoha podivných a nepřirozených tvorů. Žádný však nicméně není více žádán Dawi Zharr, než děsivý býk pohromy ze Sopečných výšin. Pro trpaslíky Chaosu není připodobnění tohoto mocného netvora jejich strašlivému bohu Hashutovi, Otci temnoty, žádnou náhodou.

Býk pohromy

Minomet Dreadquake

Minomety Dreadquake patří mezi ty největší a nejúčinější ze všech mocných obléhacích zbraní nasazovaných trpaslíky Chaosu. Stojí vedle dalších podobně mocných bombard a kanónů schopných trhat zemi a prorážet skrz vrstvenná kamenná opevnění jako by ta byla třískami. Smrtící projektily Dreadquaku jsou páleny pomocí tlaku páry, která je vytvářena boilerem a obsažena v tlakové nádobě - běžný střelný prach by byl totiž příliš nebezpečný vzhledem k nestálosti unikátních a mocných nábojů Dreadquaku.

Magma kanón

Ďábelská zbraň byla zprvu zamýšlena pro použití proti plenícím trollům a jiným odporných a hladovým monstrům, kteří se rodí a množí v Temných zemích. Byla navržena pro chrlení roztaveného kovu a ohně na své oběti, strašlivým způsobem je upalující k smrti. Magma kanón už je používán dlouhou dobu a stal se předmětem různorodých významných úprav a experimentů inženýrů démonických kovářů trpaslíků Chaosu. Ani dva z těchto strojů tak nejsou zcela stejné, ale spíše jsou výsledkem odporné činnosti každého jednotlivce.

Pekelná garda

Tyčící se nad východními hranicemi říše trpaslíků Chaosu, stojí Černá pevnost jako val proti vnějšímu světu. V jejích zdech sídlí nechvalně známý válečnický kult, pekelná garda, elitní válečníci trpaslíků Chaosu, kteří přísahali, že budou bránit citadelu do posledního dechu, a kteří bez otázky vykonávají vůli lordů Černé pevnosti.

Subscribe to RSS - Trpaslíci Chaosu

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.