Imperiální garda

Obsah týkající se imperiální gardy.

Křížová výprava Indomitus

Křížová výprava Indomitus (Nezkrotná) byla zahájena oživeným primarchou Roboutem Guillimanem poté, co se prohlásil lordem velitelem armád Impéria během Třinácté černé křížové výpravy. Hlavním cílem výpravy bylo znovudobytí světů, které byly zaplaveny silami Chaosu po vzniku Velké trhliny, která rozdělila Impérium jeho otce ve dví.

TŘINÁCTÁ ČERNÁ KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA III.

Bitva o Cadianskou bránu
Mezitím zahájil Abaddon zuřivým orbitálním bombardováním svou dlouho očekávanou invazi Cadii. Bombardováním tak mohutným, že otřáslo dokonce i vychvalovanými Cadianskými Údernými Oddíly. A spolu s bombardováním se objevily i legie vesmírných mariňáků Chaosu, ztracení a zatracení, démoni a titáni, kteří v nevídaném množství zaplavili pevnostní svět. Cadianské síly se nicméně statečně a tvrdošíjně vrhly do boje, a to i s pomocí legendární Třinácté kompanie Hvězdných Vlků.

Třináctá černá křížová výprava I.

"Třináctkrát musí Zrádcovských král vytáhnout. Na Konci věků bude železná pevnost zničena. Její zdi budou prolomeny a brána otevřena. Ti, kteří přebývají za ní, se vyřítí ven. Vzduch bude hořet a zem se roztaví, démon ulehne se strojem, bratr zabije bratra ohněm a mečem. Rána na obloze vychrlí svou hrůzu. Oko bude bez mrknutí hledět na svou odměnu a Zrádcovský král překročí most z hvězd. Vrátí se, aby dokončil rudou práci Válečného štváče. Na posvátné zemi se rozhodne o osudu lidstva."

- Liber Malefact

 

Stránky

Subscribe to RSS - Imperiální garda

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.