Černí Templáři

Obsah týkající se kapituly Černých Templářů.

TŘINÁCTÁ ČERNÁ KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA III.

Bitva o Cadianskou bránu
Mezitím zahájil Abaddon zuřivým orbitálním bombardováním svou dlouho očekávanou invazi Cadii. Bombardováním tak mohutným, že otřáslo dokonce i vychvalovanými Cadianskými Údernými Oddíly. A spolu s bombardováním se objevily i legie vesmírných mariňáků Chaosu, ztracení a zatracení, démoni a titáni, kteří v nevídaném množství zaplavili pevnostní svět. Cadianské síly se nicméně statečně a tvrdošíjně vrhly do boje, a to i s pomocí legendární Třinácté kompanie Hvězdných Vlků.

Útok na Cephian IV

Po jeho osvobození od bojovníků Legie Alfa v roce 343.M37 byla na planetě Cephian IV vystavěna kapitulní pevnost Černých Templářů. Byla umístěna na severním hřebeni hor Harake jakožto výchozí bod k dalším křížovým výpravám ke Ghúlím hvězdám a dále. Přes čtyři tisíce terranských let uplynuly od doby, kdy byla pevnost vystavěna a od té doby byla vždy obývána nejméně jednou křižáckou jednotkou Černých Templářů. Kapitulní pevnost byla taktéž využívána jakožto rekrutační základna, neboť lidé z Cephianu IV pocházejí z divoké bojovné kultury a dodali tak Černým Templářům řadu noviců.

Sigismund

Sigismund byl prvním kapitánem Imperiálních Pěstí během Velké křížové výpravy a pravou rukou primarchy Rogala Dorna. Během Horovy Hereze jmenoval Dorn Sigismunda prvním Císařovým šampiónem, aby bránil Císařský palác v bitvě o Terru. Po Herezi se Sigismund stal zakladatelem a prvním nejvyšším maršálem kapituly Černých Templářů.

Stránky

Subscribe to RSS - Černí Templáři

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.